Strona główna 0_Slider Kochasz zwierzaki? Schronisko szuka wolontariuszy

Kochasz zwierzaki? Schronisko szuka wolontariuszy

0

Z uwagi na rosnącą liczbę podopiecznych i licznie zgłaszającymi się ochotnikami do pracy, już po raz trzeci w tym roku świdnickie schronisko dla bezdomnych zwierząt ogłasza nabór wolontariuszy. Jeżeli kochasz zwierzaki i chcesz im pomagać to może być zajęcie dla Ciebie!

Czym na co dzień zajmują się ochotnicy działający w schronisku? – Wyprowadzają na spacery psiaki, bawią się z nimi, poświęcają czas kotom na głaskanie, nasi wolontariusze prowadzą też wydarzenia zwierząt na Facebooku, wykonują zdjęcia do ogłoszeń – wyliczają przedstawiciele placówki. Pomagają też szukać nowych domów dla podopiecznych.

Wolontariusze angażują się w czasie wolnym od pracy, czy nauki, uczestniczą również w wewnętrznie ogłaszanych dyżurach dodatkowych. – Dzięki naszym Wolontariuszom zwierzęta są szczęśliwe, gdyż obcują z człowiekiem, za którym bardzo tęsknią, a dodatkowo są przygotowane do adopcji i szybciej znajdują kochające domy. Aktualnie wspiera nas aktywnie 100 osób – dodają członkowie zespołu działającego w schronisku.

Chociaż może się wydawać, że jest to zajęcie proste i przyjemne, warto pamiętać, że w rzeczywistości jest to odpowiedzialna i trudna praca, ponieważ do schroniska trafiają zwykle skrzywdzone zwierzęta, które bywają nieufne lub agresywne. Aby działać dla schroniska i pomagać tamtejszym sierściuchom, warto zapoznać się z warunkami, jakie powinni spełniać wolontariusze:

  • wiek minimum 16 lat i zgoda rodzica/opiekuna prawnego,
  • udział w szkoleniu i podpisanie porozumienia wolontariackiego,
  • pojawianie się w schronisku dla naszych psów i kotów raz w tygodniu,
  • brak alergii,
  • pozytywne nastawienie i brak lęków przed zwierzętami, a dodatkowo sporo siły fizycznej, gdyż w schronisku mieszkają też większe i silniejsze psy, które potrzebują spacerów,
  • chęć pomagania nam regularnie, odbywanie dyżuru min. 1 raz w tygodniu, niekoniecznie w weekendy (są dyżury do 19 w wyznaczonych dniach),
  • regularne wypełnianie Kart Pracy Wolontariusza i dostosowanie do regulaminu placówki, który przedstawiamy w trakcie szkolenia.

Ze szczegółami dotyczącymi zasad naboru można się zapoznać na stronie internetowej świdnickiego schroniska.

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Świdnicy zostało wybudowane w roku 2016. Sama placówka rozpoczęła pracę 1 stycznia 2017 roku. Nowoczesny i przystosowany dla najnowszych standardów obiekt posiada m.in. ogrzewane boksy dla psów, przestronne pomieszczenie dla kotów, miejsce pracy dla lekarza weterynarii, gdzie badane są zwierzęta, oraz pomieszczenia biurowo-administracyjne.

/opr. mn/

Poprzedni artykułTrwa majówka. Sprawdź, jakie atrakcje wciąż czekają!
Następny artykułZbadali ostatnią tragedię obozu Gross-Rosen. Co odkryli śledczy?