Strona główna 0_Slider Trwa majówka. Sprawdź, jakie atrakcje wciąż czekają!

Trwa majówka. Sprawdź, jakie atrakcje wciąż czekają!

0

Mogłoby się wydawać, że wraz ze zbliżającym się końcem tegorocznej wielkiej majówki, kończą się także wszelkie atrakcje. Tak jednak nie jest! W programie wydarzeń na najbliższe dni każdy powinien znaleźć coś dla siebie.

Nie kończą się chociażby miejskie wydarzenia związane z Majowymi Świętami Narodowymi. Jeszcze w sobotę wszyscy chętni mogli się wsłuchać w muzyczną lekcję historii i patriotyzmu, w wykonaniu Orkiestry Dętej Music Label oraz uczniów III Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy. Muzycy wystąpili w sali teatralnej ŚOK z okazji Narodowego Dnia Zwycięstwa.

Z kolei miłośnicy jazzu mogą jeszcze dziś wstąpić na świdnicki Rynek, gdzie o godzinie 19 w ramach 25. Świdnickich Nocy Jazzowych wystąpi Henryk Miśkiewicz Quintet & Michael Patches Stewart.

Już w niedzielę, 5 maja na świdnickim Rynku odbędzie się giełda staroci, numizmatów i osobliwości. Świdnicki Ośrodek Kultury zaprasza wszystkich miłośników starych mebli, militariów, bibelotów i innych osobliwości.

Także w niedzielę warto odwiedzić Targ Ziemi w Kraskowie, gdzie w przypałacowym gospodarstwie wystawiać się będą wytwórcy serów, miodów, wędlin, napojów, wypieków, warzyw, owoców. Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę. W 2017 roku podczas comiesięcznych imprez do Kraskowa ściągały tłumy zainteresowanych nie tylko dobrą żywnością, ale też unikalnymi wyrobami rękodzielników czy małych manufaktur. Po zimowej przerwie organizatorzy zapraszają ponownie. Targ Ziemi potrwa od 12 do 16.

Ci, którzy przegapili sobotnie atrakcje w ramach Food Truck Show wciąż mogą odwiedzić okolice Galerii Świdnickiej w niedzielę. Oprócz wybornego jedzenia z “restauracji na kółkach”, na odwiedzających czekać będzie m.in. muzyka na żywo. Znajdzie się również coś dla najmłodszych, animatorzy zorganizują gry i zabawy dla maluchów. Food Truck Show odbędzie się w godzinach od 12 do 18.

7 maja do Muzeum Dawnego Kupiectwa mogą się wybrać miłośnicy historii. Odbędzie się tam wykład dra Stanisława Bogaczewicza z IPN we Wrocławiu pt. „Pamiętny rok 1945 – zakończenie II wojny światowej”. Początek o godzinie 12.

Dalszy ciąg obchodów Dnia Zwycięstwa nastąpi 8 maja. O godzinie 12 nastąpi zapalenie znicza w Miejscu Pamięci na cmentarzu przy ul. Słowiańskiej, zaś o 12.30 pod Pomnikiem Zwycięstwa na pl. Grunwaldzkim zostaną złożone kwiaty.

Także na 8 maja zaplanowano szereg wydarzeń religijnych związanych z uroczystościami ku czci św. Stanisława, Biskupa i Męczennika – patrona diecezji świdnickiej i katedry. Program obchodów odpustu diecezjalnego można znaleźć w naszym kalendarium.

/mn/

fot. Dariusz Nowaczyński