Strona główna 0_Slider IV Festiwal Balonowy rozpoczęty

IV Festiwal Balonowy rozpoczęty [FOTO]

5

Ani widzów, ani organizatorów nie zraziły prognozy pogody, zapowiadające na popołudnie burze. Od 14.00 na boisku przy Zespole Szkół Mechanicznych w Świdnicy (ul. Sikorskiego) trwa piknik, który jest początkiem trzydniowego Festiwalu Balonowego, organizowanego przez Świdnicki Klub Balonowy.

Na miejsce dotarły pierwsze z 16 załóg balonów na ogrzane powietrze, które do Świdnicy zaprosił Krzysztof Zapart, pilot i założyciel świdnickiego klubu. W Świdnicy widzowie będą mogli obejrzeć start kilku olbrzymich czasz, a zawody zaplanowane są na kolejne dni. Do spełnienia konieczny jest jednak najważniejszy warunek – nie może zbyt mocno wiać, balony nie wzniosą się w powietrze podczas burzy. Krzysztof Zapart jest jednak dobrej myśli i ma nadzieję, że widzowie, którzy tłumnie pojawili się na boisku przy ZSM, nie odejdą zawiedzeni. Na pewno jednak muszą się uzbroić w cierpliwość.

Oczekiwanie umilają liczne atrakcje dla dzieci i rodzin. Na pikniku czekają także punkty gastronomiczne z przekąskami. W programie są także dwa koncerty – Pauliny Lendy i zespołu Mafia.

4 maja festiwal przeniesie się w okolice kopalni melafiru w Świerkach. Podobnie jak w Świdnicy, oprócz podziwiania zawodów balonowych, na gości imprezy czekać będzie piknik i występy artystyczne, a wieczorem fragmenty musicalu „Upiór w operze”.

Nie mniejsze atrakcje czekają mieszkańców Dzierżoniowa. Na tamtejszy stadion miejski balony zawitają 5 maja. Od godziny 17.00 do 19.00 będą się odbywać loty balonem na uwięzi dla publiczności. Około godziny 17.30 rozpocznie się balonowa „pogoń za lisem”.

6 maja w godzinach porannych (około 5.30-7.30) odbędą się przeloty na celność nad wieżą ratuszową w Dzierżoniowie. Zakończenie czterodniowej imprezy zaplanowano na godzinę 12.

Widzowie będą mogli przede wszystkim obserwować balony, ale na szczęśliwców czeka szansa na podniebny lot.  Kupony, które wezmą udział w losowaniu można pobrać i wydrukować z fb TU.

opr. asz
Zdjęcia Dariusz Nowaczyński

Część druga. Niestety, że względu na silny wiatr balonów nie udało się podnieść. Widzowie przyglądali się próbom podejmowanym przez zespoły, a przy okazji korzystali także z licznych atrakcji. Dla publiczności festiwalu zaśpiewała m.in. Paulina Lenda.