Strona główna 0_Slider Maturalny maraton czas zacząć!

Maturalny maraton czas zacząć!

1

Język angielski, geografia, biologia, historia i chemia to najczęściej wybierane przez tegorocznych maturzystów z powiatu świdnickiego, przedmioty zdawane pisemnie. Początek maturalnego maratonu  już jutro. Wyniki egzaminu dojrzałości zostaną ogłoszone 3 lipca. Od nich zależy, czy absolwenci trafią do wymarzonych uczelni.

Tradycyjnie już, na pierwszy ogień pójdzie egzamin z języka polskiego. Początek 4 maja o godzinie 9. W poniedziałek maturzyści zdawać będą egzamin z matematyki, a we wtorek język angielski. Ze szczegółowym harmonogramem można się zapoznać na poniższych tabelach przygotowanych przez Centralną Komisję Egzaminacyjną:

W sumie w powiecie do egzaminu dojrzałości przystąpi 1016 absolwentów liceów oraz techników. Które przedmioty tegoroczni maturzyści wybierali najczęściej? Wśród języków obcych bezkonkurencyjny okazał się język angielski, który zdawać będzie aż 955 osób. Z kolei do egzaminu z języka niemieckiego przystąpi 69 absolwentów. Trzy osoby zmierzą się z językiem francuskim, jedna z językiem rosyjskim i jedną z włoskim.

W przypadku przedmiotów dodatkowych, 336 osób przystąpi do testu z geografii, 212 – biologii, 102 – fizyki, 96 – historii, 87 – chemii, wiedzy o społeczeństwie – 39, informatyki – 31, filozofii – 3, historii sztuki – 2, dwóch śmiałków zmierzy się też z językiem łacińskim i kulturą antyczną.

Pisemna sesja egzaminacyjna potrwa do 23 maja. Ustna natomiast zakończy się 25 maja. Termin ogłaszania wyników egzaminu maturalnego wyznaczono na 3 lipca. W razie niepowodzenia zdający będą mogli spróbować swoich sił ponownie, podczas egzaminów poprawkowych, które odbędą się w dniach 21-22 sierpnia.

/opr. mn/

fot. Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułIV Festiwal Balonowy rozpoczęty [FOTO]
Następny artykułCo grają w kinie? [REPERTUAR CINEMA3D]