Strona główna 0_Slider Dzień dziecka tuż, tuż. Jakie atrakcje czekają na najmłodszych?

Dzień dziecka tuż, tuż. Jakie atrakcje czekają na najmłodszych?

0

Szukacie pomysłu na spędzenie Dnia Dziecka w Świdnicy i regionie? W długi weekend szykuje się masa atrakcji, które przygotowano z myślą o najmłodszy, ale też nieco starszych pociechach.

Już od 31 maja warto się wybrać do Jaworzyny Śląskiej, gdzie odbędzie się Dzień Dziecka z Tomkiem i Przyjaciółmi w Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku. Na cztery dni zabytkowa parowozownia w Jaworzynie Ślaskiej przemieni się bajkową lokomotywownię wachlarzową z bajki z uśmiechniętymi parowozami. Dla dzieci przygotowane zostaną gry, zabawy i konkursy. Wydarzenie potrwa od 31 maja do 3 czerwca. (więcej)

1 czerwca, również w Jaworzynie Śląskiej, dziecięce świętowanie zostanie zorganizowane przez Samorządowy Ośrodek Kultury i Bibliotekę Publiczną. Na boisku sportowym przy miejscowej Szkole Podstawowej odbędą się konkursy, mini-turnieje i różnego rodzaju zabawy z niespodziankami. (więcej)

W Świdnicy z okazji Dnia Dziecka odbędzie się festyn rekreacyjno-sportowy. 1 czerwca, od godziny 9.00 na terenie Szkoły Podstawowej nr 4 na najmłodszych czekać będą gry, zabawy, mecz piłki nożnej między drużynami SP2 i SP4, a także zawody pływackie. (więcej)

Z kolei w sobotę, 2 czerwca z okazji Dnia Dziecka darmowe zabawy szykuje Dekoria Centrum. Wśród atrakcji nie zabraknie tzw. dmuchańcy czyli trampoliny i 6 m zjeżdżalni, balonowych zwierzątek, wielkich baniek mydlanych, malowania twarzy, popcornu i waty cukrowej, warsztatów plastycznych oraz kącika malucha dla najmłodszych dzieci. (więcej)

2 czerwca Galeria Świdnicka zamieni się w krainę słodyczy. Od godz. 11.00 do 18.00 odbędą się warsztaty czekoladowe, będzie można pobawić się w zdobienie pączków i babeczek, albo namalować gigantyczne lizaki. (więcej)

Także w sobotę, 2 czerwca odbędzie się piknik z okazji Dnia Dziecka. W parku miejskim w Świebodzicach odbędzie się m.in. pokaz iluzjonisty, będą występy dzieci i młodzieży z MDK, a także liczne zawody, warsztaty i zajęcia sportowe. (więcej)

Nie mniej atrakcji czeka na dzieci podczas Gminnego Festynu Rodzinnego w Burkatowie. Na tamtejszym boisku sportowym odbędzie się występ teatrzyku, mażoretek, przegląd folklorystyczny oraz występ zespołu Jumper. (więcej)

Występy artystyczne dzieci i młodzieży, koncert zespołu Big Party oraz wielu innych atrakcji można się także spodziewać podczas sobotniego Festynu Parafialnego w Jaworzynie Śląskiej. (więcej)

/opr. mn/