Strona główna 0_Slider Dworzec w Żarowie jak nowy. Zobacz, jak wygląda wewnątrz

Dworzec w Żarowie jak nowy. Zobacz, jak wygląda wewnątrz [FOTO]

1

Na ostatniej prostej znajdują się prace związane z remontem dworca kolejowego w Żarowie. Budynek nie straszy już wyglądem i odzyskał utracony blask. Uroczyste otwarcie odnowionego gmachu zaplanowano na 24 maja.

Remont rozpoczęto w lipcu 2017 roku. – Inwestycja na dworcu w Żarowie zakłada gruntowną przebudowę obiektu. Zakres prac obejmuje renowację elewacji i poszycia dachowego, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej oraz wykonanie nowych instalacji – mówiła Aleksandra Grzelak z PKP S.A. Całość prac wyceniono na około 5 mln złotych. Jakich zmian mogą spodziewać się podróżni korzystający z dworca?

Zostanie przywrócona obsługa pasażerów w części wschodniej, z wejściem od strony północnej. W budynku mieścić się będą – biuro obsługi klienta i toalety. W części dawnego holu dworca przewidziano także Izbę Historyczną. W części zachodniej zachowane zostaną mieszkania – wylicza Magdalena Pawlik z Urzędu Miejskiego w Żarowie. W ramach inwestycji przewidziano też budowę podjazdu dla osób niepełnosprawnych, przebudowę schodów zewnętrznych i wymianę nawierzchni na placu przydworcowym.

Z uwagi na czwartkową nawałnicę, jaka przeszła nad regionem, część mieszkańców obawiała się, że mógł podczas niej ucierpieć remontowany dworzec. Podtopione zostały bowiem ulice sąsiadujące z kolejowym gmachem. Rzecznik urzędu uspokaja jednak, że do żadnych zniszczeń nie doszło. – Woda zalała teren przy remontowanym obiekcie, ale została wypompowana przez strażaków. Dziś prace dalej, bez żadnych awarii, są kontynuowane – dodaje Pawlik.

Michał Nadolski
[email protected]

fot. Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułDni Papieskie z dominikaninem Maciejem Ziębą [PROGRAM]
Następny artykułMaria Magdalena Kammarkör oczarował i zaskoczył [FOTO]