Strona główna 0_Slider Wreszcie! Przy szpitalu powstanie parking na ponad 100 miejsc

Wreszcie! Przy szpitalu powstanie parking na ponad 100 miejsc

4

Czy jeszcze w tym roku zakończy się parkingowa gehenna, jaką od lat przeżywają pacjenci świdnickiego „Latawca” i odwiedzający ich bliscy? Przy szpitalu powiatowym ma powstać nowy parking, który docelowo pomieści aż 102 auta. W pierwszym etapie budowy powstanie tylko część planowanych miejsc.

O konieczności budowy nowych miejsc parkingowych w okolicy szpitala można się przekonać niemal codziennie. Znalezienie wolnego miejsca na istniejącym parkingu graniczy z cudem. Nic więc dziwnego, że kierowcy często zatrzymują się w miejscach niedozwolonych, tym samym narażając się na mandaty. Sytuacja na moment poprawiła się w 2011 roku, kiedy to ukończono rozbudowę parkingu znajdującego się przed głównym wejściem do szpitala. Powstało wówczas 89 miejsc dla samochodów. Od tego czasu ruch przed „Latawcem” wcale nie zmalał, dlatego też zmotoryzowani ponownie zaczęli się upominać o powiększenie parkingu. Po kilku latach ich prośby zostały wysłuchane.

Do końca października przy ulicy Korczaka ma powstać nowy parking. W ramach pierwszego etapu inwestycji powstanie nieco ponad 60 miejsc postojowych. Świdniccy urzędnicy oszacowali, że budowa może pochłonąć ponad 565 tys. złotych. Docelowo przy Korczaka powstaną miejsca dla 102 samochodów, w tym 12 szerszych stanowisk, przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych. W ramach inwestycji wyciętych zostanie ponad 30 drzew.

To kolejna miejska inwestycja prowadzona w okolicach świdnickiego szpitala. W ubiegłym roku wykonano remont ulicy Korczaka, w ramach którego powstała nowa ścieżka pieszo-rowerowa oraz pętla autobusowa, dzięki której skróciła się droga z przystanków do „Latawca”.

/mn/

Poprzedni artykułTeatralne popisy małych aktorów [FOTO]
Następny artykułChcą ocalić jeden z najstarszych dworców kolejowych. Na razie wygląda jak z horroru [FOTO]