Strona główna Kultura Teatralne popisy małych aktorów

Teatralne popisy małych aktorów [FOTO]

0

Za nami pierwszy dzień tegorocznej edycji Przeglądu Małych Form Teatralnych, organizowanego już po raz 17 przez Szkołę Podstawową nr 105 w Świdnicy. Na deskach sali teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury można było zobaczyć m.in. trzy inscenizacje ,,Królewny Śnieżki’’ oraz adaptację ,,Dziadka do Orzechów’’. Piękne kostiumy, bajeczna scenografia i rewelacyjne popisy aktorskie dzieci zachwyciły wszystkich widzów.


Dzisiejszego dnia zaprezentowało się siedem grup teatralnych z przedszkoli oraz szkół podstawowych z Witoszowa Dolnego, Żarowa i Świdnicy. Zmaganiom młodych aktorów przyglądało się jury w składzie: Pani Bożena Kuźma, zastępca dyrektora Świdnickiego Ośrodka Kultury, Pani Teresa Cora, wieloletni wicedyrektor SP nr 10 w Świdnicy, polonistka i Pani Joanna Chojnowska, reżyser, kierownik pracowni teatralnej Młodzieżowego Ośrodka Kultury.

Jako pierwsza na scenę zaproszona została grupa teatralna ze Szkoły Podstawowej w Witoszowie Dolnym. W jej wykonaniu można było obejrzeć przedstawienie pod tytułem ,,Trzy małe świnki’’.

,,Królewna Śnieżka’’ to tytuł inscenizacji przygotowanej przez małych aktorów z Niepublicznego Przedszkola Artystycznego ,,Bajkowy Domek’’w Świdnicy. Następnie pojawiła się grupa przedszkolaków ze Społecznego Przedszkola ,,Akademia Przedszkolaka’’ w Świdnicy, która również zaprezentowała spektakl ,,Królewna Śnieżka’’, jak i kolejna z Niepublicznego Przedszkola ,,Europejska Akademia Dziecka’’w Świdnicy.

Pozostałe przedstawienia to ,,O tym, co jest najpiękniejsze na świecie’’ pokazane przez uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie, ,,Dziadek do Orzechów’’, w którym role odegrała grupa młodych artystów z Niepublicznej Szkoły Podstawowej ŚSO ,,Bliżej Dziecka’’ w Świdnicy. Jako ostatni swoimi aktorskimi zdolnościami popisali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 105 w Świdnicy w spektaklu ,,Na strychu’’.

We wtorek, drugiego dnia przeglądu w Świdnickim Ośrodku Kultury swoje umiejętności zaprezentuje sześć grup teatralnych ze szkół podstawowych w Świdnicy i Pszennie. Początek o godzinie 9.00, wstęp wolny.

Marta Bułgajewska
praktyka studencka

Zdjęcia Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykuł„Inni” tematem tegorocznego festiwalu „Okiem Młodych” [PROGRAM]
Następny artykułWreszcie! Przy szpitalu powstanie parking na ponad 100 miejsc