Strona główna 0_Slider Ukarani za jazdę crossową po lesie

Ukarani za jazdę crossową po lesie

17

Słono za leśną „przejażdżkę” zapłaciło 5 motocyklistów crosssowych. Na rozjeżdżaniu leśnych duktów zostali przyłapani przy wsparciu leśników z Nadleśnictwa Świdnica.

Wjazdu do lasów zabrania ustawa o lasach, jednak ten zakaz jest notorycznie łamany przez amatorów jazdy na quadach i motocyklach crossowych. Pojazdy niszczą leśne ścieżki, zakłócają spokój zwierzyny, stanowią zagrożenie dla turystów i spacerowiczów. Szaleńcze jazdy w trudnym terenie kończą się nawet śmiercią. W 2011 roku koło Witoszowa zginął 25-latek przygnieciony przez swoją maszynę, a w ubiegłym roku 41-letni motocrossowiec wjechał na drzewo i zmarł w wyniku uderzenia – mówił w rozmowie z TVN24 w 2015 roku ówczesny nadleśniczy świdnicki Jan Dzięcielski.

17 kwietnia tego roku strażnicy leśni z nadleśnictw Miękinia i Świdnica przeprowadzili wspólną akcję pod kryptonimem QUAD-1. O pomoc poprosili mieszkańcy terenów sąsiadujących z lasami nadleśnictwa Miękinia, którzy skarżyli się na crossowców. W wyniku akcji zatrzymano 5 motocyklistów i każdy zapłacił mandat w wysokości 1000 złotych. Warto pamiętać, że oprócz patroli leśnicy stosują coraz nowocześniejsze metody do walki z nielegalnymi jazdami po lesie. Dzięki kamerom ukrytym wśród drzew udało się doprowadzić do ukarania mężczyzn, którzy na quadach w 2013 roku rozjeżdżali las w pobliżu podświdnickich Bojanic.

/opr. asz/
Zdjęcia Nadleśnictwo Świdnica

Poprzedni artykułPijany rozdawał kradzione tulipany
Następny artykułPostawili się liderowi [FOTO]