Strona główna 112 Pijany rozdawał kradzione tulipany

Pijany rozdawał kradzione tulipany

10

Jak co roku powraca temat kradzieży lub niszczenia kwiatów na zdobiących miasto klombach i skwerach. Tym razem kamery monitoringu uchwyciły podpitego mężczyznę, który rozdawał paniom tulipany zerwane na pl. Grunwaldzkim.

18 kwietnia 2018 roku około godziny 12:30 operator monitoringu miejskiego Straży Miejskiej zauważył na placu Grunwaldzkim grupę mężczyzn spożywających alkohol – mówi Jacek Budziszewski ze świdnickiej straży. Na miejscu okazało się, że jeden mężczyzn uczestniczących w libacji zerwał kwiaty z klombu i wręczał kobiecie stojącej obok pijących oraz paniom siedzącym na ławce obok.

Za swój czyn mieszkaniec Świdnicy został przykładnie ukarany mandatem karnym w wysokości 100 zł. Dodatkowo kompani uczestniczący zostali ukarani mandatami za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym – dodaje Budziszewski.

To nie pierwszy tego typu przypadek. W ubiegłym roku strażnicy miejscy kilkukrotnie musieli interweniować w związku z kradzieżą kwiatów. Szczególnym przypadkiem był kwiatowy recydywista, którego najpierw złapano na kompletowaniu bukietu na pl. Grunwaldzkim, a kilka dni później na rondzie Orląt Lwowskich.

Ostrzegamy wszystkich, których kuszą darmowe kwiaty, że większość miejsc, gdzie występują takie nasadzenia, monitorowane są przez Straż Miejską. Apelujemy również do mieszkańców, aby nie byli bierni i jak tylko będą świadkami podobnych zdarzeń, niezwłocznie powiadamiali Straż Miejską lub policję – kończy Budziszewski.

/opr. mn/

fot. Straż Miejska w Świdnicy