Strona główna Wydarzenia Świdnica Uczą kobiety samoobrony

Uczą kobiety samoobrony

0

Ruszyła kolejna edycja programu „Bezpieczna Kobieta”. Już po raz osiemnasty uczestniczki akcji dowiedzą się, jak reagować w razie niebezpieczeństwa i jak skutecznie obronić się przed napastnikiem.

Szkolenie jest prowadzone przez policjantów wspólnie z Kołem Ligi Kobiet Polskich w Świdnicy. – Jego ideą jest przybliżenie kobietom zasad zachowania się w sytuacjach zagrożenia oraz nabycie umiejętności odparcia ataku w przypadku zetknięcia się z czyhającym na nie niebezpieczeństwem – tłumaczy Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

Podczas pierwszego spotkania uczestniczki kursu spotkały się min. z technikiem kryminalistyki, który opowiedział czym się zajmuje oraz w jaki sposób i za pomocą jakich narzędzi zabezpiecza ślady, dowiedziały się również jak zachować się w sytuacji gdy doszło do włamania.

Szkolenie obejmuje część teoretyczną, podczas której uczestniczki poznają m.in. źródła agresji człowieka, a także część praktyczną. Ta druga to przede wszystkim przedstawiane przez funkcjonariuszy różnego rodzaju symulacje zagrożeń oraz sposoby na skuteczną obronę przed napastnikiem – mówi Ząbek. Policjanci w czasie szkolenia zwrócili też uwagę pań na aspekty prawne i praktyczne dozwolonej samoobrony.

/opr. mn/

fot. KPP w Świdnicy

Poprzedni artykułLicealiści w etapie wojewódzkim olimpiady
Następny artykułJest wyrok Sądu Dyscyplinarnego w sprawie byłego prezesa Sądu Okręgowego w Świdnicy