Strona główna 0_Slider Świdnickie święto akrobatyki już w ten weekend!

Świdnickie święto akrobatyki już w ten weekend!

0

Już po raz dwudziesty drugi odbędzie się w Świdnicy Międzynarodowy Turniej w Akrobatyce Sportowej im. Henryka Chmielewskiego. Organizator imprezy – MKS Polonia Świdnica spodziewa się przyjazdu około 270 zawodników i zawodniczek z Polski, Ukrainy, Czech i Rosji.

Tegoroczna edycja jednego z największych i najważniejszych turniejów akrobatycznych w Polsce odbędzie się już w ten weekend, w dniach 27-29 kwietnia w hali na osiedlu Zawiszów. Wstęp na zawody jest wolny. Gospodarze planują wystawienie swoich reprezentantów m.in. w trójkach dziewcząt (Roksana Niedziałkowska, Karolina Kozieł, Amelia Cieślak – trenerka Anna Kozieł), czy dwójce mieszanej (Szymon Wolano, Zuzanna Idziak, trener Piotr Pas). Oprócz tego awizowane są starty m.in.: dwójki – Zuzanna Cieślak i Nikola Legiejew, trójki – Nikola Bober, Hanna Czoch, Amelia Opalska, dwójki – Jan Socha, Miłosz Kołodziej, trójki – Aleksandra Wolano, Amelia Trelewska, Marika Pietras i kolejnej trójki – Nikola Mojsa, Aleksandra Kowalska, Oliwia Pyka.

Sobotnie zmagania będą trwać od godz. 8.30 do 19.00. W niedzielę odbędą się finały (9.00 – 14.00). Około 14.30 uroczysta dekoracja zawodników i zawodniczek, startujących w Międzynarodowym Turnieju w Akrobatyce Sportowej im. Henryka Chmielewskiego, który był legendarnym trenerem świdnickich akrobatów i jednym z założycieli sekcji.

Uczestnicy zawodów:
1. CWZS Zawisza KG Bydgoszcz
2. DOSiR Sokolnia Chorzów
3. KPKS Halemba Ruda Śląska
4. KS Piramida Rzeszów
5. KS AZS AWF Katowice
6. Kaliningrad
7. MKS Polonia Świdnica
8. PTG Sokół Kraków
9. Stowarzyszenie Sportowe Altus Wrocław
10. Stowarzyszenie Sportowe CRC Leszno
11. TG Sokół Rzeszów
12. TJ Bohemians Praga
13. UKS Akro-Dwójka Żary
14. UKS Akrobata Łańcut
15. UKS AS Zielona Góra
16. UKS Jedynka Sulechów
17. UKS Piramida Żary
18. ZKS Akrobata Zielona Góra
19. ZKS Stal Rzeszów
20. ZTA Aurum Złotoryja
21. Drużyny z Ukrainy