Strona główna Bez kategorii Świdniccy licealiści w Piemoncie

Świdniccy licealiści w Piemoncie

0

Licealiści z II LO im. Stefana Banacha wzbogacali wiedzę poza granicami Polski. W ramach programu Intercultura wzięli udział w  ósmej edycji wymiany młodzieży ze szkołami z Italii.

Tym razem współpraca dotyczyła młodzieży z liceum w Rivarolo Canavese (okolice Turynu). Pod opieką  Urszuli Tokarskiej–Łokić i Elżbiety Badzioch-Zarzyckiej 13 uczniów II Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Banacha w Świdnicy wyjechało na tydzień z rewizytą do Piemontu.

Po bardzo serdecznym powitaniu przez burmistrza miasta, zwiedziliśmy niewielkie miasto, w którym mieściła się goszcząca nas szkoła. Spędzona wraz z włoskimi rodzinami niedziela pozwoliła nam lepiej poznać okolice i siebie nawzajem. Włoscy nauczyciele przygotowali dla nas kilka ciekawych lekcji m.in. z chemii, fizyki, angielskiego, łaciny. Były zajęcia laboratoryjne i ćwiczenia językowe, zabawa przypominająca podchody i wspólny posiłek w szkolnej stołówce. Uczniom podobały się przygotowane przez nas prezentacje o naszej szkole i regionie, a najbardziej przypadł wszystkim do gustu filmik o Świdnicy – opisują uczestnicy wyjazdu. Uczniowie wraz z opiekunkami mieli również okazję do zwiedzenia Turynu i innych zabytkowych miejscowości we włoskim Piemoncie.

/II LO w Świdnicy, opr. red./

Poprzedni artykułFunkcjonariusze CBA w Urzędzie Miejskim w Świdnicy
Następny artykułMłodzież wie, jak nieść pomoc [FOTO]