Strona główna 0_Slider Świdnica posadzi 100 drzew na 100-lecie odzyskania Niepodległości?

Świdnica posadzi 100 drzew na 100-lecie odzyskania Niepodległości?

5

W Świdnicy trwają przygotowania do obchodów 100-lecia odzyskania Niepodległości. Program uroczystości ma obejmować wiele wydarzeń towarzyszących i nie ograniczać się do daty 11 listopada. Mają być festyny, biegi, konkursy, koncerty i wystawy, odsłonięcie pamiątkowej tablicy, a nawet sadzenie 100 drzew.

Jak informuje świdnicki magistrat prace nad szczegółowymi założeniami obchodów 100-lecia odzyskania Niepodległości zostały zakończane. Program ustalał powołany na tę okoliczność komitet społeczny, w skład którego weszły organizacje społeczne, polityczne, religijne i kulturalne.

Pogram ma składać się zarówno z przedsięwzięć o charterze edukacyjnym, oficjalnym, poważnym, jak i lekkim, zabawowym, rekreacyjnym i sportowym. Będą festyny, biegi, konkursy, koncerty i wystawy, ale także oficjalne uroczystości połączone z odsłonięciem pamiątkowej tablicy. Pamięć tego wielkiego wydarzenia uczcimy również posadzeniem 100 drzew – zapowiada Urząd Miejski w Świdnicy.

Nasadzenia planowane są w rewitalizowanym parku Sikorskiego, w którym do 30 kwietnia ma zostać usuniętych około 350 drzew. Zgodnie z koncepcją programowo-przestrzenną w miejsce drzew wyciętych ma pojawić się dokładnie 105 nowych okazów.

Ramowy program znajdziesz TUTAJ.

/oprac./
/informacja o obchodach UM Świdnica/