Strona główna Wydarzenia Świdnica Remont przejazdu na Wałbrzyskiej ruszy wcześniej?

Remont przejazdu na Wałbrzyskiej ruszy wcześniej?

4

Czy modernizacja przejazdu kolejowego na ulicy Wałbrzyskiej rozpocznie się wcześniej, niż dotychczas zakładano? Nasi czytelnicy zwrócili uwagę na prace prowadzone przez kolejarzy w bliskim sąsiedztwie przejazdu. PKP PLK mówi jednak jasno: obecne roboty nie mają związku z planowanym remontem.

Przejazd otrzyma nową nawierzchnię, zainstalowane zostaną nowe urządzenia zabezpieczające – w tym sygnalizatory świetlne, nowe napędy i drągi rogatkowe. Koszt modernizacji przejazdu wynosi ok. 2,1 mln złotych – wyjaśnia Bohdan Ząbek ze spółki PKP Polskie Linie Kolejowe.

Chociaż kolejarze planowali rozpoczęcie remontu już w kwietniu, musieli przesunąć datę planowanej modernizacji i dostosować się do harmonogramu świdnickich drogowców, którzy chcą się zabrać za remont odcinka ulicy Wałbrzyskiej, od skrzyżowania z al. Niepodległości do skrzyżowania z ulicą Traugutta. Przebudowa tego fragmentu drogi wojewódzkiej, łączącej Świdnicę i Wałbrzych, powinna się zakończyć w listopadzie. Tym samym PKP PLK zaplanowało, że ich prace będą prowadzone w III kwartale 2018 roku.

Przeprowadzenie tych prac w jednym terminie zmniejszy uciążliwość związaną z zamknięciem trasy dla ruchu kołowego – podkreśla Ząbek. Jak dodaje, obecne roboty torowe prowadzone przy kolejowej nastawni nie mają związku z modernizacją przejazdu.

/mn/

Poprzedni artykułZapraszamy do CINEMA3D [ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU]
Następny artykułŚwidnica posadzi 100 drzew na 100-lecie odzyskania Niepodległości?