Strona główna Wydarzenia Świdnica Śladami wybitnego poligloty Emila Krebsa

Śladami wybitnego poligloty Emila Krebsa

1

Od 9 kwietnia do 27 września zostanie zrealizowany projekt edukacyjny „Śladami Emila Krebsa”. W jego ramach zaplanowano konkursy językowe, warsztaty metodyczne dla nauczycieli z zakresu innowacyjnych metod nauczania oraz wykłady.

Starostwo Powiatowe w Świdnicy oraz Fundacja Fondazione L ’Unione Europea z Berlina przystępują do realizacji wspólnego projektu edukacyjnego „Śladami Emila Krebsa”. Jego celem jest pobudzenie i zwiększenie zainteresowania nauką języka niemieckiego za pośrednictwem postaci historycznej wybitnego poligloty Emila Krebsa oraz zwiększenie wiedzy na temat Niemiec.

Projekt zostanie zrealizowany w terminie od 9 kwietnia do 27 września. W jego ramach zaplanowano konkursy językowe, warsztaty metodyczne dla nauczycieli z zakresu innowacyjnych metod nauczania oraz wykłady.

Konkurs języka niemieckiego „Odkryj Emila Krebsa” odbędzie się już 10 kwietnia w Zespole Szkół Hotelarsko-Turystycznych im. Tony Halika w Świdnicy, natomiast konkurs językoznawczy „Krebsomaniacy” będzie miał miejsce w II Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Banacha w Świdnicy w dniu 26 września. Grupę docelową stanowią uczniowie i nauczyciele oddziałów gimnazjalnych i szkół ponadgimnazjalnych.

Inspiracją dla powstania projektu był cykl spotkań z wnukiem brata Emila Krebsa p. Eckhardem Hofmannem, który od lat aktywnie angażuje się w promowanie postaci przodka.

Emil Krebs był poliglotą, dyplomatą, tłumaczem i sinologiem. Urodził się w roku 1867 w Świebodzicach. Do historii przeszedł jako geniusz językowy, który zajmował się 111 językami obcymi, natomiast biegle władał 68.

Projekt „Śladami Emila Krebsa” uzyskał dofinansowanie Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej.

/Starostwo Powiatowe w Świdnicy/

Poprzedni artykułŚwidnica posadzi 100 drzew na 100-lecie odzyskania Niepodległości?
Następny artykułKolejni poszukiwani zatrzymani