Strona główna 0_Slider Światła wrócą na skrzyżowanie najwcześniej jutro. Chaosu ciąg dalszy

Światła wrócą na skrzyżowanie najwcześniej jutro. Chaosu ciąg dalszy

11

Kierowców czeka kolejna doba utrudnień i drogowego chaosu na skrzyżowaniu ulic Zamenhofa, Riedla i Ofiar Oświęcimskich. Od środy nie działa tam sygnalizacja świetlna. Według drogowców, awarię uda się usunąć najwcześniej w piątek, pod warunkiem, że będzie sprzyjająca pogoda.

Jeszcze w środę wydawało się, że usterka sygnalizacji nie okaże się aż tak trudna do usunięcia. Jednak gdy w czwartek zmotoryzowani nie zauważyli żadnych zmian, zaczęli się niecierpliwić i denerwować. – Od dwóch dni nie działa sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 35 koło McDonalda. Czy służby czekają aż dojdzie do wypadku? – pytała jedna z czytelniczek. Awaria świateł na jednym z najruchliwszych skrzyżowań w mieście oznacza spore problemy dla kierowców, zwłaszcza tych dojeżdżających do krzyżówki z bocznych ulic. Nie mogąc normalnie przedostać się przez skrzyżowanie – zaczynają ryzykować.

Za sygnalizację na skrzyżowaniu odpowiada Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Drogowcom udało się już ustalić, dlaczego doszło do awarii. Opracowano też plan przywrócenia świateł do działania. – Naprawa sygnalizacji świetlnej (…) wymaga od firmy utrzymującej oświetlenie wieloetapowego działania, polegającego m.in. na wymianie uszkodzonych lamp LED w istniejących sygnalizatorach oraz wymianie sterowników sygnalizacji świetlnej, które zostały już zamówione – wyjaśnia Magda Szumiata z wrocławskiego oddziału GDDKiA.

Planowany termin naprawy to 13.04.2018 r., o ile warunki atmosferyczne będą sprzyjające przy tego typu naprawach – dodaje. Zmotoryzowani świdniczanie muszą się więc uzbroić w cierpliwość lub omijać felerne skrzyżowanie.

/mn/

 • Nie usuwajcie konta!

  Zostały zamówione? Takie rzeczy serwis powinien mieć na stanie, a nie dopiero zamawiać. To nie jest zepsuta pralka, tylko ważne skrzyżowanie.

  • YES

   no przecież zamówione na AliExpress…

 • Randon

  Hmmmm…
  A od czego drogówka? Nie mogą posłać tam “gwizdkowego”, by do czasu usunięcia usterki kierował ruchem?

  • iras

   No wlasnie ! Tak sie dzieje w normalnych krajach .

 • Chwała_Bohaterom

  policja jak zajezdza do mcdonnalda to mogli by wyslac jednego zeby tam poskakal na skrzyzowaniu w przerwie

  • daro

   Jak czytam Twoje wpisy to przypomina mi się dowcip : W hotelu do recepcji schodzi gość i mówi do recepcjonistki : sorry ale zaslałem łóżko , ona odpowiada : to bardzo dobrze , on odpowiada: nie baldzo , to przykład jak wielkie znaczenie ma prawidłowa pisownia języka polskiego .

   • Chwała_Bohaterom

    jak nie chcesz daro to nie czytaj nie musisz pozdrawiam

    • daro

     Oczywiście masz racje , ale to wszyscy czytają , niech to ma jakiś poziom , wszyscy się starają więc jeżeli chcesz pisać to możesz troche nad tym popracować , już nie wspomne że twój nick zobowiązuje . Pozdrawiam .

     • heheszki

      A od kiedy to spacja przed kropką i przecinkiem Panie mądry?

     • daro

      Zbędny komentarz , nikt tutaj cudów nie żąda , szkoda że Ci nie przeszkadza pisownia kolegi “bohatera” Panie Mądry ale jak ktoś nie ma nic konkretnego do napisania to pisze byle co i tyle w temacie .

  • Violetta Ostrowska

   ł , ż , ó , ś , ć… aby te litery napisać naciskamy klawisz Alt Gr i równocześnie l lub z lub o , s , c . Początek zdania z dużej litery lub nazwy , nazwiska – Caps Lock . Ponowne naciśnięcie to powrót do małych liter. Tyle mogę podpowiedzieć.