Strona główna 112 Nowi strażacy w powiecie. 37 druhów zdało egzamin

Nowi strażacy w powiecie. 37 druhów zdało egzamin

1

Szkolili się na zalewie, wysypisku i na terenie leśnym. Blisko czterdziestu druhów ukończyło kurs dla strażaków ratowników Ochotniczych Straży Pożarnych. Teraz mogą już brać udział w akcjach gaśniczych i pomagać mieszkańcom powiatu świdnickiego.

Kilka dni temu zakończył się kurs zorganizowany przez Komendę Powiatową PSP w Świdnicy. – Tematyka szkolenia dotyczyła między innymi: pracy w aparatach ochrony dróg oddechowych, udzielaniu pierwszej pomocy, działań podczas zdarzeń z materiałami niebezpiecznymi i pożarami, ratownictwo techniczne na szlakach komunikacyjnych, ratownictwo na akwenach, obsługa mechanicznych urządzeń ratowniczych, sprawianie drabin, prowadzenie korespondencji radiowej, BHP – wylicza Jacek Kurczyński ze świdnickiej straży pożarnej.

Zajęcia prowadzone były na terenie jednostki ratowniczo-gaśniczej PSP w Świdnicy, Leśnictwa Bojanice, zalewu Komorów, oraz na złomowisku samochodów PHU Car-Stal w Świdnicy.

Oprócz zajęć teoretycznych i praktycznych, każdy z absolwentów poddany był testowi w kontenerowej komorze dymowej, w której sprawdzano umiejętności prowadzenia działań ratowniczo-gaśniczych w sprzęcie ochrony układu oddechowego i ubraniach ochronnych podczas pracy przy dużym obciążeniu psychofizycznym (zmęczenie, brak widoczności, zadymienie, ograniczona przestrzeń, podwyższona temperatura, hałas), a także poruszania się w nieznanym i skomplikowanym przestrzennym układzie komunikacji poziomej i pionowej – tłumaczy Kurczyński.

Na szkolenie zgłoszonych zostało 40 druhów. Egzamin, składający się z części teoretycznej oraz praktycznej, zdało 37 druhów. – Nowi absolwenci uzyskali uprawnienia do udziału w działaniach ratowniczo – gaśniczych, co w znaczący sposób wzmacnia siłę bojową jednostek ochrony przeciwpożarowej powiatu świdnickiego – podkreśla rzecznik świdnickiej straży.

/opr. mn/

fot. PSP w Świdnicy

Poprzedni artykułŚwidnica oddała hołd ofiarom Zbrodni Katyńskiej [FOTO/VIDEO]
Następny artykułŚwiatła wrócą na skrzyżowanie najwcześniej jutro. Chaosu ciąg dalszy