Strona główna 0_Slider Koniec obskurnego przejścia pod torami. Tunel idzie do likwidacji

Koniec obskurnego przejścia pod torami. Tunel idzie do likwidacji

17

Przez długie lata przejście podziemne przy ulicy Wałbrzyskiej kojarzyło się z brudem, wszechobecnymi śmieciami i nielegalną toaletą. W ostatnim czasie wejście do niego było zamknięte. Kolejarze zdecydowali, że ma ono zostać zlikwidowane. Prace rozbiórkowe już trwają.

Po zakończeniu remontu dworca Świdnica Miasto i utworzeniu Centrum Przesiadkowego na kolejowych terenach w centrum Świdnicy pozostał jeden element, w dalszym ciągu straszący swoim wyglądem. Tunel pod torami, wraz z charakterystycznymi zadaszeniami znajdującymi się nad wejściami do niego, stanowił nie najlepszą wizytówkę miasta.

Mogło się wydawać, że po częściowym odświeżeniu podobnego przejścia przy ulicy Komunardów to samo stanie się tutaj. Kolejarze zdecydowali jednak inaczej. – Od dziesięciu lub więcej lat przejście było nieużytkowane. Podjęto decyzję o jego likwidacji ze względu na stan techniczny – tłumaczy Bohdan Ząbek z PKP PLK. Remont przejścia mógłby pochłonąć ogromne środki.

Prace rozbiórkowe już trwają. Kolejarze zdążyli m.in. zlikwidować jedno z zadaszeń prowadzących do tunelu. Nie wiadomo, kiedy dokładnie zakończy się likwidacja przejścia.

/mn/