Strona główna 0_Slider „Rower pomaga”. Dołącz do akcji

„Rower pomaga”. Dołącz do akcji

2

Po raz kolejny radość z turystyki rowerowej można połączyć z akcją, która pomaga pozyskać dwa kółka dla dzieci.  Świdnica już po raz trzeci jest partnerem akcji „Rower Pomaga”, organizowanej przez Fundację Ekologiczną „Arka” z Bielska – Białej.

W poprzednich latach wydarzenie odniosło duży sukces na obszarze całego kraju, a szczególnym uznaniem cieszyło się wśród rowerzystów z naszego miasta. Dzięki kampanii promującej, przeprowadzonej przez Referat Turystyki włączyło się do niego kilkuset rowerzystów z naszego regionu – mówi Sylwia Osojca – Kozłowska, kierownik Referatu Turystyki Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

Świdnica już dwukrotnie zajęła drugie miejsce spośród podmiotów zgłoszonych do akcji. W 2016 roku rowerzyści wspólnie przejechali 105 000 km, a dzieci z ubogich rodzin otrzymały 5 rowerów. Natomiast w 2017 roku, pomimo zwiększenia limitu kilometrów do 30 000 – udało się przejechać ponad 220 000 km i uszczęśliwić aż siedmioro małych świdniczan.

W tym roku organizator ponownie podniósł poprzeczkę. Dziecko z domu dziecka lub świetlicy środowiskowej otrzyma wymarzony rower dopiero po przejechaniu przez rowerzystów wspólnie 100 000 kilometrów.

Będzie bardzo trudnym zadaniem poprawienie wyniku z poprzednich lat zwłaszcza, że organizator kolejny raz podniósł limit kilometrów uprawniających do otrzymania roweru. Mając jednak doświadczenie z ubiegłorocznych edycji oraz wykorzystując istniejący potencjał rowerzystów wierzymy, że uda nam się wspólnie to osiągnąć – dodaje Sylwia Osojca – Kozłowska.

Przejechane na rowerze kilometry można wpisywać na stronie internetowej www.rowerpomaga.pl wybierając cel „Jeżdżę dla dzieci ze Świdnicy” lub poprzez aplikację Endomondo pod linkiem:  https://www.endomondo.com/challenges/36334159.

Akcja zbierania kilometrów potrwa w Świdnicy do końca września.

/Źródło Urząd Miejski w Świdnicy/