Strona główna 0_Slider Oddaj głos, pomóż zorganizować festiwal!

Oddaj głos, pomóż zorganizować festiwal!

3

Dzięki staraniom muzyków Zuzanny i Macieja Batorów została przywrócona pamięć o znakomitym świdnickim organmistrzu Christianie Schlagu. Już po raz trzeci Fundacja Chorda Auxit przygotowuje Międzynarodowy Festiwal Organowy jego imienia. Społecznicy starają się o środki z budżetu obywatelskiego Dolnego Śląska, a wygrają te projekty, które otrzymają najwięcej głosów.

Ideą festiwalu jest promocja organów produkowanych przez znaną na całym świecie lokalną firmę ze Świdnicy. Założył ją Christian Schlag w 1869 roku. Fabryka zakończyła swoją działalność na skutek kryzysu gospodarczego w latach dwudziestych XX wieku. Katalog firmowy obejmował ponad tysiąc instrumentów, z czego obecnie zachowanych jest około 700. Instrumenty świdnickiej fabryki wyróżniają się wysoką jakością i bardzo miękkim brzmieniem. Organy Schlaga znajdują się m.in. w świdnickim Kościele Pokoju.

Dzięki Fundacji Chorda Auxit nie tylko do Świdnicy, ale także do okolicznych miejscowości przyjeżdżają wirtuozi gry na organach i organizowane są wydarzenia towarzyszące, które w niecodzienny sposób promują muzykę organową. – Bez odpowiedniego budżetu nie zrealizujemy tych wszystkich pomysłów i zamierzeń, które przygotowaliśmy – a jest ich całkiem sporo! – piszą społecznicy i zachęcają do głosowania na projekt, złożony do budżetu obywatelskiego Dolnego Śląska. To III Międzynarodowy Festiwal Organowy im. Christiana Schlaga – projekt kulturalny nr 138.

W programie Aktywny Dolny Śląsk można wybrać projekty kulturalne i sportowe/turystyczne, które powinny być zrealizowane w regionie w ramach dolnośląskiego budżetu obywatelskiego. Każdy ma jeden głos na projekt kulturalny i jeden na sportowy. Głosowanie jest bezpłatne.

Do kiedy głosujemy?
Do 22 kwietnia do godziny 23:59! A więc mamy niecałe 2 tygodnie, by zebrać jak największą liczbę głosów.

Co trzeba zrobić?
Jeśli masz więcej niż 16 lat i mieszkasz na Dolnym Śląsku, to
wejdź na: https://aktywny.dolnyslask.pl/budzet/karta-glosowania-2018/
w sekcji „Projekt kulturalny” wyszukaj projekt o nr 138; w sekcji „Projekt sportowy/turystyczny” wybierz jeden dowolny projekt
wypełnij formularz; wpisz nr telefonu, by dostać kod weryfikacyjny
wpisz otrzymany w SMS-ie kod weryfikacyjny
zatwierdź… i gotowe!

/opr. red./

 

Poprzedni artykułCo grają w kinie? [REPERTUAR CINEMA 3D]
Następny artykułŚwiebodzickie centrum przesiadkowe coraz bliżej [FOTO]