Strona główna Wydarzenia Świebodzice Świebodzickie centrum przesiadkowe coraz bliżej

Świebodzickie centrum przesiadkowe coraz bliżej [FOTO]

0

Na placu Dworcowym w Świebodzicach trwają intensywne prace przy budowie Centrum Przesiadkowego w ramach ograniczania skutków tzw. niskiej emisji. Inwestycja nabiera już konkretnych kształtów, pojawiły się już częściowo chodniki i nawierzchnia placu, zamontowane jest oświetlenie.


Wykonano także szereg prac podziemnych, przede wszystkim sieć kanalizacji deszczowej. Na placu przed dworcem postanie parking, plac manewrowy dla autobusów, wygodne chodniki dla pieszych, ławki, zieleń. Miejsce to będzie nie tylko bardziej funkcjonalne, ale i estetyczne, biorąc pod uwagę fakt, że budynek dworca został także kilka lat temu gruntownie wyremontowany.

I to nie jedyne prace w obrębie dworca, Polskie Linie Kolejowe równolegle z pracami prowadzonymi przez gminę, modernizują tory i perony. – Będzie to kolejna, funkcjonalnie zagospodarowana część miasta, służąca pasażerom dość licznie  korzystającym z połączeń kolejowych, a może ich być jeszcze więcej w związku z rozwojem połączeń PKP – mówi burmistrz Bogdan Kożuchowicz.

Inwestycja gminy powinna się zakończyć z końcem maja tego roku. Budowa Centrum Przesiadkowego realizowana jest w ramach projektu „Wdrażanie strategii niskoemisyjnych w Gminie Świebodzice”, całkowita wartość 7 433 750,56 PLN, dofinansowanie 6 110 786,96 PLN.

/Źródło UM Świebodzice, opr. red./
Zdjęcia UM Świebodzice