Strona główna 0_Slider Jutro rusza połączenie do Zagórza i Jedliny

Jutro rusza połączenie do Zagórza i Jedliny

0

Już 1 maja pierwszy autobus świdnickiego MPK wyruszy do Zagórza Śląskiego i Jedliny-Zdrój. W Lubachowie linia 30 przemieni się w turystyczną linię 330, za symboliczną dopłatą zabierając wszystkich miłośników wypoczynku w okolice zamku Grodno i jedlińskiego uzdrowiska.

Kursy zostały zaplanowane w soboty oraz niedziele i święta, po trzy dziennie, tak aby każdy znalazł dla siebie dogodną porę i mógł zaplanować czas na zwiedzanie – mówi Tomasz Kurzawa, prezes świdnickiego MPK. Na trasę wyjadą wyłącznie autobusy niskopodłogowe, by ułatwić przejazd osobom niepełnosprawnym.

Podróżni będą musieli mieć dwa bilety. Jeden miejski, na strefę C, w której znajduje się Lubachów oraz bilet specjalny za złotówkę do Zagórza oraz dwa złote do Jedliny. Ten ostatni będzie sprzedawany przez kierowcę i będzie ważny cały dzień na przejazd tam i z powrotem. Turyści z Jedliny albo Zagórza pragnący odwiedzić Świdnicę będą mogli kupić miejski bilet strefowy u kierowcy.

Wyjazdy turystycznej, przedłużonej trzydziestki ze Świdnicy będą odbywać się z przystanku początkowego na pl. Św. Małgorzaty w soboty o godzinie 10.22, 14.15 oraz 17.30 a w niedzielę o godzinach 10.01, 14.21 i 17.09, powroty z Jedliny-Zdrów z przystanku na pl. Zwycięstwa w soboty o godzinach 11.06, 14.49 oraz 18.06 a w niedziele o 10.44, 15.04 oraz 17.54. Powroty z Zagórza odpowiednio o przeciętnie 10 minut później.

Z rozkładem jazdy linii 30 i 330 można się zapoznać na stronie świdnickiego MPK.

/Michał Nadolski/

fot. MPK Świdnica