Strona główna Wydarzenia Świdnica Odkrywaj Świdnicę dzięki nowym aplikacjom

Odkrywaj Świdnicę dzięki nowym aplikacjom

1

W nadchodzącym sezonie turyści odwiedzający Świdnicę będą mogli skorzystać z dwóch nowych aplikacji ułatwiających poznawanie miasta.

Pierwsza, zatytułowana „Z lotu kawki“ umożliwia zwiedzanie z fabułą. – Aby rozpocząć z nią zwiedzanie – do czego też zachęcam serdecznie świdniczan, należy pobrać na telefon aplikacje GeoFun, a następnie zeskanować znajdujący się przy Informacji Turystycznej w Rynku QRCode i od tego momentu legendarna świdnicka kawka poprowadzi nas wg swojej zabawnej fabuły 1,5 godzinną trasą – podkreśla wiceprezydent Świdnicy, Szymon Chojnowski.

Aplikacja powstała dzięki realizacji przez miasto polsko-czeskiego projektu “I małe jest piękne”, dofinansowanego z Funduszu Mikroprojektów w Euroregionie Glacensis i środków krajowych. Przejście trasą “Z lotu Kawki” będzie jednym z tematów spacerów turystyczno-historycznych po Świdnicy, które Referat Turystyki UM rozpocznie już 12 maja.

Drugą aplikacją, z którą można od marca zwiedzać Świdnicę to Footsteps. W jej ramach zostały stworzone 4 trasy tematyczne: Rodziny wypad do Świdnicy, Przez Świdnicę na rowerze, Barokowa Świdnica, Zabytki Książęcej Świdnicy. Trasy dedykowane są turystom kulturowym, lubiącym zwiedzać aktywnie – rowerzystom oraz coraz liczniej poznającym Świdnicę w myśl zasady – do serca przez żołądek – smakoszom. Aplikację tę można również bezpłatnie pobrać na smartfon.

Świdnicki magistrat przypomina też, że w Informacji Turystycznej, która znajduje się w centrum miasta, można cały czas wypożyczać audioguidy, które oprowadzą nas po tzw. Książęcej Trasie Świdnicy.

/UM Świdnica, opr. mn/