Strona główna Konkursy Michał Bajor wystąpi w Świdnicy

Michał Bajor wystąpi w Świdnicy [ROZWIĄZANIE KONKURSU]

0

Z recitalem „Od Kofty… do Korcza” już wkrótce znany piosenkarz i aktor Michał Bajor wystąpi w Świdnicy. Na koncercie usłyszymy najważniejsze utwory w prawie 45-letnim dorobku muzycznym artysty. Muzyczny wieczór rozpocznie się 20 maja o godz. 17.00 w auli I Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy.

Prawie 45 lat temu Michał Bajor mając niespełna 16 lat wystąpił jednocześnie w konkursie festiwalu w Zielonej Górze i jako gość na festiwalu w Sopocie. Wtedy jedna z nielicznych w Polsce wytwórni płytowych wydała pocztówkę dźwiękową z piosenką śpiewaną przez niego na obu festiwalach. Pocztówkę tę można było kupić w sklepach muzycznych, a nawet w kioskach Ruchu. Pierwszą dorosłą płytę (jeszcze winylową) Polskie Nagrania wydały wokaliście w 1986 roku.

Nadchodząca kolekcja „Od Kofty… do Korcza”, niejako podsumowująca kilkadziesiąt lat przygody aktora z piosenką, będzie dwudziestą pozycją w jego dorobku nagraniowym (nie licząc pocztówki z 1973 roku). A skąd tytuł? – Kofta, bo między innymi od jego pięknych i poetyckich tekstów zaczęło się na poważnie moje śpiewanie; a Korcz, bo tak kapitalnie utrafił w moją muzyczną osobowość, że od dawna nosiłem się z zamiarem nagrania naraz jego muzycznych, dla mnie napisanych perełek – wyjaśnia sam Bajor.

Na repertuar jubileuszowego zestawu złożą się najważniejsze utwory w muzycznym życiu wybitnego wokalisty – te o których wydanie od lat proszą fani, i do których jednocześnie on sam ma szczególny sentyment. Nagrane i zaaranżowane na nowo, przefiltrowane przez jego dzisiejszą dojrzałość, wrażliwość oraz świadomość emocjonalną i interpretacyjną, mogą z powodzeniem stanowić rodzaj klamry dla artystycznej drogi Bajora. Materiał zostanie podzielony na dwie części, które ukażą się nakładem wytwórni Sony Music z półrocznym odstępem. Dla sympatyków Michała Bajora ten zbiór będzie niewątpliwie wymarzoną i niezastąpioną perłą w całej jego dyskografii.

W związku ze specyficznym i kameralnym charakterem recitalu Michała Bajora, uprzejmie prosimy o nie przyprowadzanie na koncert małych dzieci poniżej 6 roku życia. Przepraszamy i dziękujemy.

Kto wygrał bilety?

Dla naszych czytelników mieliśmy trzy podwójne zaproszenia na koncert Michała Bajora w Świdnicy. Pytanie konkursowe brzmiało: W którym roku Michał Bajor nagrał swoją pierwszą muzyczną płytę i jaki nosiła tytuł? Chodziło oczywiście o album “Live” z roku 1987. Prawidłowych odpowiedzi udzielili i tym samym zostali laureatami konkursu – Agnieszka Kaźmierczyk, Dariusz Miłkowski oraz Lidia Krzeczkowska. Gratulujemy!

/Materiały nadesłane/