Strona główna 112 Naćpani i pijani za kółkiem. Rekordzista miał 3 promile.

Naćpani i pijani za kółkiem. Rekordzista miał 3 promile.

1

Świdniccy policjanci już wielokrotnie apelowali do kierowców o nie wsiadanie za kierownicę pojazdu po spożyciu alkoholu. Niestety wciąż zdarzają się zmotoryzowani, decydujący się na jazdę na “podwójnym gazie”. Tylko w ostatni weekend zatrzymano sześciu kierowców jadących pod wpływem alkoholu lub narkotyków.

W sobotę 28 kwietnia, świdniccy policjanci podjęli interwencję wobec 19-letniego kierowcy, który znajdując się w stanie nietrzeźwości kierował samochodem osobowym marki VW Polo. Badanie wykazało , że miał ponad 1,2 promila w organizmie – mówi Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

Tego samego dnia w ręce strzegomskich mundurowych wpadł 68-latek, który mając blisko 3 promile alkoholu w organizmie kierował motorowerem, oraz 46-letni mężczyzna, u którego badanie alkomatem wykazało ponad 0,2 promila.

Także 28 kwietnia około godziny 1.40 policjanci z Komisariatu Policji w Strzegomiu zatrzymali do kontroli drogowej 23-letniego kierującego samochodem marki VW Passat.  – Podczas badania mężczyzny na urządzeniu Drager Drug Test 5000 uzyskano wynik pozytywny, uzasadniający podejrzenie kierowania po zażyciu substancji psychotropowych – tłumaczy rzecznik świdnickiej policji. Niecałą dobę później w ich ręce wpadł 32-latek jadący osobowym Audi, u którego specjalistyczne urządzenie także potwierdziło obecność narkotyków.

W niedzielę 29 kwietnia, strzegomscy policjanci podjęli interwencję wobec 67-letniego kierowcy, który znajdując się w stanie nietrzeźwości kierował samochodem osobowym marki Citroen. Badanie wykazało, że miał ponad 0,9 promila w organizmie – dodaje Ząbek.

W każdym z wymienionych przypadków policjanci uniemożliwili bezmyślnym kierowcom dalszą jazdę. O dalszym losie kierujących na „podwójnym gazie” zadecyduje sąd.

/KPP Świdnica, opr. mn/