Strona główna 0_Slider Jolanta Kumor trenerką roku 2017!

Jolanta Kumor trenerką roku 2017!

0

Nauczycielka I LO w Świdnicy Jolanta Kumor, której podopiecznym jest mistrz świata w rzucie młotem Paweł Fajdek, zwyciężyła w 17. edycji konkursu Polskiego Komitetu Olimpijskiego pod hasłem „Trener roku”. Tym samym została „Trenerką Roku 2017” PKOL-u. Nagrodę Jolancie Kumor wręczała siedmiokrotna medalistka olimpijska Pani Irena Szewińska.

Jolanta Kumor Na zdjęciu pierwsza I rząd, pierwsza z lewej. Uroczystość wręczenia nagród odbyła się w Warszawie 20 kwietnia 2018 roku.

– A czego można nauczyć mistrza świata? Paweł jest bardzo świadomym i kompletnym zawodnikiem i czasem potrzebuje od trenera z pozoru niewiele, dwóch, trzech zdań, zwrócenia uwagi na jakiś drobiazg, ale dla zawodnika tej rangi takie drobiazgi mają często kluczowe znaczenie – opowiadała o swojej roli trenera Jolanta Kumor w rozmowie ze Swidnica24.pl w 2015 roku.

Równie ważna jest dla niej praca nauczyciela wychowania fizycznego: Zależy mi też, by uczyć ich przełamywania barier psychicznych, żeby nie podchodzili do zadań na zasadzie: „nie umiem, nie wiem, nie zrobię” . Kiedy widzą jakąś barierę, to trzeba pokazać im, jak ją pokonać, a potem zaczynają już próbować sami i doświadczają tego, jak wielką to daje satysfakcję. Zawsze mówię, że takie myślenie warto jest przenieść do codziennego życia. 

Cała rozmowę można przeczytać TU.

/opr. red./