Strona główna 0_Slider W barwnym folklorze zatańczyli wiosnę

W barwnym folklorze zatańczyli wiosnę [FOTO]

0

Tańcem, śpiewem, energią i radością rozbudzały mieszkańców świdnickie zespoły ludowe i zapowiadały wiosnę. W Teatrze Miejskim wystąpiło i swoim talentem pochwaliło się wiele pokoleń świdnickich tancerzy. Publiczność miała okazję zobaczyć podróżujący po całym świecie i wielokrotnie nagradzany Zespół Tańca Narodowego i Estradowego „Krąg”, ale także najmłodszych z „Małej Świdnicy”, którzy dopiero stawiają swoje pierwsze kroki na scenie.

Świdniccy choreografowie i tancerze – obchodząca w tym roku 60-lecie pracy twórczej Maria Skiślewicz, a także jej syn Wojciech Skiślewicz, którzy wspólnie prowadzą świdnickie zespoły ludowe, przygotowali widowisko „Roztańczone przedwiośnie”.

Na scenie wystąpili wielokrotnie nagradzani i podróżujący po całym świecie Zespół Tańca Narodowego i Estradowego „Krąg”, który pochwalił się kolejnym zagranicznym zaproszeniem. Tym razem będzie to Grecja, a wyjazd na międzynarodowy festiwal jest planowany na lipiec.

Były również debiuty tancerzy, którzy dopiero dołączyli do świdnickich zespołów folklorystycznych. – „Krąg” istnieje 43 lata. Zwiedziliśmy Europę, Azję i Amerykę Południową. To są weterani, do których przybyła nowa młodzież – mówiła Maria Skiślewicz.

Nie zabrakło także stawiających pierwsze kroki na scenie, uroczych najmłodszych tancerzy z „Małej Świdnicy”. Dzieci, młodzież i dorośli zaprezentowali się w różnych stylach, a wśród nich królował folklor – od poloneza przez krakowiaka po tańce góralskie.

/Tekst: AN/
/Zdjęcia: Dariusz Nowaczyński/