Strona główna 0_Slider Turnieje dla Beaty Łotarewicz: wielkie serca, otwarte portfele

Turnieje dla Beaty Łotarewicz: wielkie serca, otwarte portfele

0

Kilkaset osób zaangażowało się w organizację dwóch turniejów sportowych, z których dochód zostanie przeznaczony na leczenie świdnickiej nauczycielki. Beata Łotarewicz nie mogła osobiście pojawić się w halach sportowych, ale do uczestników skierowała wzruszający list. – Zebrana kwota na pewno będzie dwucyfrowa – cieszy się Robert Hamuda ze związku zawodowego policjantów, koordynator akcji.

Od rana w Witoszowie Dolnym walczyli piłkarze. W turnieju wzięło udział 12 drużyn. Wygrała drużyna Oldboy Strzegom, drugie miejsce zajął Electrolux Świdnica, trzecie policjanci z Komendy Miejskiej w Wałbrzychu . Równie zacięta, jak na boisku, była walka podczas licytacji. Najwyższą cenę uzyskała koszulka, przekazana przez ministra sportu, a przywieziona do Witoszowa przez minister edukacji Annę Zalewską. Na uczestników i widzów czekało moc atrakcji – pokazy bokserskie, występy mażoretek ze Świdnicy, pyszne wypieki. Turniej odwiedziły m.in. poseł Katarzyna Mrzygłocka i wójt gminy Świdnica Teresa Mazurek, prezydent Beata Moskal-Slaniewska.

W Strzegomiu walczyły do późnego wieczora drużyny siatkarskie, wśród których był również team Swidnica24.pl. Ostatecznie wygrał zespół Volley Pasjonaci II miejsce zajął Zastrzyk Siatkówki, a trzecie Dobrovolley Dobromierz. Uczestnikom kibicował m.in. burmistrz Strzegomia Zbigniew Suchyta. Oprócz rozgrywek na widzów czekały pokazy sztuk walki, występy muzyczne, nie zabrakło też kiermaszu z rękodziełem i domowymi wypiekami.

Zebrane datki będziemy liczyć w poniedziałek – zapowiada Robert Hamuda i dodaje, że dzisiaj akcja się nie zakończyła. Fantów na licytacje było tak dużo, że nie wszystkie udało się wystawić podczas turniejów. Trafią teraz na aukcje internetowe i zasilą zbiórkę. Wszystkie pieniądze zostaną przekazane Beacie Łotarewicz.

52-letnia Beata Łotarewicz, żona emerytowanego policjanta, nauczycielka w Zespole Szkół Specjalnych w Świdnicy zmaga się z agresywnym rakiem piersi od dwóch lat. – Od momentu diagnozy przeszłam operację oszczędzającą piersi z całkowitą limfadenektomią pachową prawostronną, chemioterapię i radioterapię. Niestety w moim przypadku w niedługim czasie po operacji nastąpiła wznowa choroby, która rozsiała się właśnie w kościach i do płuc, czemu towarzyszy ból i cierpienie zarówno fizyczne, jak i psychiczne – opisuje walkę z chorobą świdniczanka.

Mieszkanka Świdnicy zbiera środki na pokrycie kosztów związanych z zakupem leków wspomagających leczenie onkologiczne, a także przeciwbólowych oraz na wyjazdy do specjalistów w dziedzinie onkologii klinicznej. Wsparcie finansową można przekazać także za pośrednictwem strony programu SKARBONKA lub wpłacając środki na konto nr 24 2490 0005 0000 4600 5154 7831, w tytule przelewu należy wpisać numer identyfikacyjny 110737, po którym system informatyczny identyfikuje wpłaty.

Pomoc można ofiarować przekazując 1% swojego podatku. Warunkiem zaliczenia wpłaty na rzecz realizacji pomocy jest rozliczenie podatku PIT, w którym podatnik wskaże w swoim zeznaniu podatkowym Fundację, jako organizację pożytku publicznego. Podatnik przekazuje 1% podatku, poprzez wpisanie numeru KRS Fundacji Alivia: 0000358654. Określenie celu szczegółowego: Program Skarbonka – Beata Łotarewicz, 110737.

/red./

 

Poprzedni artykułOgrywamy Górnika, piłkarze Polonii-Stali w finale Pucharu Polski! [FOTO]
Następny artykułW barwnym folklorze zatańczyli wiosnę [FOTO]