Strona główna 0_Slider Świdnica od podwórza – odc.8

Świdnica od podwórza – odc.8 [FOTO]

1

W sąsiedztwie świdnickiego Rynku są miejsca, gdzie turyści nie robią zdjęć, a mieszkańcy rzadko zaglądają. Mowa tu o podwórkach, które kryją się za fasadami kamienic i bloków. Najczęściej wizyta za kulisami miasta zostawia przygnębiające wrażenie,  jednak dzięki staraniom mieszkańców pojawiają się czasem enklawy zieleni.

W ósmym odcinku wędrujemy na podwórka między ulicami Teatralną, Szpitalną, Pułaskiego i Bohaterów Getta.

Ul. Pułaskiego 15 – 35 – ul. Teatralna 6-12 – ul. Mennicka 1-5

Duże, zielone podwórko do którego prowadzi przejście przez tunel z ulicy Pułaskiego. Największą zaletą tego miejsca jest porządek. Nie ma walających się śmieci, samochody mają wyznaczone miejsca przy drodze. Nowo posadzone drzewa, trawa, a nawet karmniki dla ptaków pokazują dbałość mieszkańców o miejsce za domem.

Ul. Pułaskiego 51 – 69 – ul. Teatralna 16-14 i 32-40

Podobnie jak poprzednio za kamienicami zobaczymy sporych rozmiarów podwórko z zielonym terenem otoczonym drogą. Z relacji mieszkańców wiemy, że w ciepłe dni podwórko wypełniają dzieci. Rodzice pilnują ich siedząc na własnoręcznie zrobionych ławkach lub przy kamiennych stołach. Niestety, w okolicach śmietników widać porozrzucane śmieci, a elewacje budynków nie przypominają stanu podobnego do tego od frontu kamienic.

/Tekst i zdjęcia: Artur Ciachowski/

Poprzedni artykułTriumf Kadry DZPR i Moto-Jelcza Oława! [FOTO]
Następny artykułMistrzowie parkowania [FOTO]