Strona główna 0_Slider Mistrzowie parkowania

Mistrzowie parkowania [FOTO]

5

Miejsc na pozostawienie samochodów jest coraz mniej. Można zaryzykować stwierdzenie, że trwa bezpardonowa walka o parking. Zastawianie dwóch miejsc jednym autem najczęściej nie jest przypadkowe – to swoista “rezerwacja” dla męża, żony, sąsiada. czasem jednak pomysły na pozostawienie auta nie maja żadnego rozsądnego wytłumaczenia.

Wielu kierowców nie jest zachwyconych, gdy zobaczą swoje auto w cotygodniowym cyklu “Mistrzowie parkowania”. Stanęli “na chwilkę”, “nikomu nie przeszkadzali”, “nie złamali przepisów”, bo “nie ma miejsc do parkowania”. Z pewnością nie jest łatwo, ale czy konieczność pozostawienia samochodu jak najbliżej celu podróży albo byle jak uzasadnia brak szacunku dla innych użytkowników chodników, parkingów i jezdni? Prezentujemy kolejna porcję zdjęć, nadesłanych przez czytelników Swidnica24.pl.

Ul. Traugutta w Świdnicy:

Plac Grunwaldzki w Świdnicy:

Ul. Strzegomska w Świdnicy:

Ul. Budowlana/plac Grunwaldzki w Świdnicy:

Ul. Głowackiego w Świdnicy:

Ul. Grodzka w Świdnicy:

Ul. Kopernika w Świdnicy:

Ul. Leśna w Świdnicy:

Ul. Pułaskiego w Świdnicy:

Ul. Równa w Świdnicy:

Ul. Teatralna w Świdnicy:

Ul. Władysława Łokietka w Świdnicy:

Zaułek Kupiecki w Świdnicy:

Na zdjęcia do cyklu „Mistrzowie parkowania” czekamy WYŁĄCZNIE pod adresem kontakt@swidnica24.pl. Proszę dopisać, gdzie zostało wykonane zdjęcie. Jeśli czytelnicy uważają, że podczas parkowania uwiecznionego na zdjęciu zostały złamane przepisy i oczekują ukarania kierowców, mogą zdjęcia i informację o niezgodnym z przepisami parkowaniu zgłosić policji.

/red./

 • henryk

  W Świdnicy nie przestrzega się zakazu zatrzymywania i postoju w odległości nie mniejszej niż 10 m. od skrzyżowania oraz przynajmniej 10 m.przed przejściem dla pieszych.Służby porządkowe nie reagują.

  • nmisiek

   Szczególnie Mickiewicza dojazd do Wałbrzyskiej. Niech tylko nikt nie mówi, że musi stanąć na chwilkę, by odebrać dziecko ze szkoły (przedszkola?). Niemal do samej Wałbrzyskiej stoją samochody.

 • wo

  Kierowca Alfy Romeo 159 kombi polemizował ze mną, gdy zwróciłem mu uwagę, że w zasadzie to nie jest chodnik i on może tutaj zaparkować. I poszedł. Chamstwo nie zna granic. A sprawiał wrażenie kulturalnego człowieka w średnim wieku…

 • Słonko naniebie

  Nie no ale ten na pulaskiego tym malym piździkiem to juz przesadzil, dwa miejsca…

 • mateusz2001d

  nikt nie widział czarnego auta na w prost fiata na kolejowej w czwartek ? to było dopiero mistrzostwo stał za płotem odgradzającym tory mogłem zrobic fote ale w autobusie siedziałem