Strona główna 0_Slider Substancja ropopochodna spłynęła do rzeki

Substancja ropopochodna spłynęła do rzeki [FOTO]

3

Po raz kolejny w tym samym miejscu do rzeki Bystrzycy spłynęła substancja ropopochodna.

Strażnicy miejscy i strażacy zabezpieczyli miejsce, gdzie doszło do wycieku. To jeden z odpływów burzowych przy ul. Kliczkowskiej w Świdnicy. W minionych latach w tym samym miejscu pojawiały się podobne wycieki. Jak uspokajają strażacy, do wody dzisiaj nie przedostało się zbyt wiele trującej substancji. Dalszy wyciek został zabezpieczony specjalnym rękawem.

Strażacy podejrzewają, że zanieczyszczenie powstało po porannym deszczu, który “zmył” resztki oleju i paliw z przyległych ulic. Zapewniają, że nie ma zagrożenia dla ludzi i środowiska.

Za CYNK! dziękujemy czytelniczce.

/red./
Zdjęcia Dariusz Nowaczyński

  • GlosGlos

    Nic tylko plażować w syfie …

  • Wiktor Lis

    A ja bym na miejscu Policji rozejrzał się po planach instalacji kanalizacyjnych i w pierwszej kolejności sprawdził czy przypadkiem okoliczne warsztaty samochodowe nie mają z tym czegoś wspólnego.

  • Waldi

    Ha, ha dobry domysł i fachowa ocena sytuacji. “po porannym deszczu” To o co ten alarm? Skoro tylko kilka kropel spłynęło z ulic. Gadanie, Z tego co z ulic mogło spłynąć nikt by nawet nie zauważył. A cały rok auta po ulicach nie jeżdżą i deszcz padał tylko dziś rano? Ciekawe.