Strona główna 0_Slider Strażacy i policjanci zachęcają – podziel się krwią!

Strażacy i policjanci zachęcają – podziel się krwią!

0

Sami jako pierwsi ustawią się w kolejce do krwiobusa, ale chętnie ustąpią miejsca innym dawcom. Strażacy i policjanci z powiatu świdnickiego zapraszają wszystkich mieszkańców na 7 marca 2018 roku do udziału w akcji „spoKREWnieni służbą”.

Krwi może potrzebować każdy z nas, więc warto się nią podzielić. 7 marca zapraszamy wszystkich na na plac Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świdnicy przy al. Niepodległości 8-10, gdzie świdniccy policjanci oraz Klub Honorowych Dawców Krwi przy Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świdnicy organizują zbiórkę krwi pod hasłem “spoKREWnieni służbą”. Patronat nad akcją objął Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji – zachęca Magdalena Ząbek z KPP w Świdnicy. Krwiobus Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa będzie czekał na dawców od 8.00 do 14.00.

Krew będzie mógł oddać każdy, kto ma nie mniej niż 18 oraz nie więcej niż 65 lat, waży co najmniej 50 kg i cieszy się dobrym zdrowiem. Na dzień przed zabiegiem należy powstrzymać się od spożywania alkoholu, a na kilka dni przed także od zażywania niektórych leków, w tym aspiryny. Z kolei w dniu oddania krwi zaleca się zjedzenie obfitego śniadania i wypicie dużej ilości płynów. Koniecznie trzeba zabrać ze sobą dowód osobisty.

/opr. red./

 

Poprzedni artykułOkiem prawnika: Ile kosztuje odzyskanie długu?
Następny artykułŚwiętuj Dzień Kobiet z CINEMA 3D w Świdnicy! [ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU]