Strona główna 0_Slider Schorowana żyła na łańcuchu. Po interwencji wróciła do zdrowia

Schorowana żyła na łańcuchu. Po interwencji wróciła do zdrowia [FOTO]

0

14-letnia już Aza przez całe swoje życie trzymana była na łańcuchu. Po interwencji Fundacji Mam Pomysł schorowana i zaniedbana suczka przeszła trudny zabieg operacyjny. Psiak doszedł już do siebie, odzyskał zdrowie i radość życia. Czeka na nowego, kochającego właściciela w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Świdnicy.

Aza została przyjęta do schroniska po interwencji Fundacji Mam Pomysł, która prowadzi świdnicką instytucję. – Przeszła trudny zabieg operacyjny. Konieczne było podanie jej jednostki krwi, po którą fundacja jechała do Wrocławia. Nie było łatwo ratować życie i zdrowie Azy, bo suczka nie jest młoda i dodatkowo była osłabiona, ale udało się  – opisują trudną sytuację pracownicy schroniska. 14-letnia suczka życie spędziła na łańcuchu, a po operacji właściciel się jej zrzekł. – Aza została u nas. Aktualnie mieszka w ogrzewanym budynku, je karmę lepszej jakości niż ta z poprzedniego domu (śruta, pasza) – relacjonują.

Sunia odzyskała także radość. – Bardzo cieszy się, że wokół niej jest tylu ludzi, którzy poświęcają jej swoją uwagę i czas. Jest to typowy owczarek – troszeczkę nadpobudliwy, ale też wpatrzony w człowieka i wykonujący wszystkie jego polecenia. Uwielbia się przytulać i jak tylko ma sposobność, od razu wchodzi na kolana. Mimo swojego wieku, a ma już około 14 lat, energią i mentalnością przypomina psiaka najwyżej 4-letniego. Jest bardzo ciekawa wszystkiego, nie potrafi ustać w miejscu i lubi spacerować. Choć jest to starszy psiak – nie ma zaniku mięśni i myślę, że jeszcze ładnych parę lat będzie można z nią nawet biegać – mówi Krystian Botew, kierownik świdnickiego schroniska.

Po zabiegu nie ma już śladu. – Tkanka tłuszczowa się odbudowuje i sierść wygląda lepiej – stwierdza Krystian Botew. Psiaka można już adoptować. – Szukamy jej domu, w którym nie będzie musiała tkwić na łańcuchu. W razie potrzeby otrzyma opiekę weterynaryjną, a także dobrą karmę – dodają pracownicy instytucji. Aza idealnie sprawdzi się w domu z ogródkiem, po którym będzie mogła się przechadzać. Suczka nie toleruje innych psów, a koty ignoruje. Ze względu na wielkość psa i jej nieostrożność, odradzana jest do domu z bardzo małymi dziećmi.

Kontakt w sprawie adopcji znajdziesz TUTAJ.

/Tekst: AN/
/materiały: Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Świdnicy/