Strona główna 0_Slider Od miesięcy czekają na kilka metrów drogi

Od miesięcy czekają na kilka metrów drogi

4

Latem rosły tu pokaźne chwasty, przez resztę roku można tu natrafić na klepisko, zamieniające się błotnistą pułapkę po każdym deszczu. Mieszkańcy Osiedla Młodych czekają, by miasto wybudowało krótki odcinek drogi dojazdowej do wiaty śmietnikowej, ustawionej między ulicami Bema i Słobódzkiego. Do tej pory ich apele pozostawały bez odzewu. Czy zmieni się to w najbliższych tygodniach?

Brakuje może 20 metrów drogi. Jeżdżące tędy śmieciarki grzęzną w błocie, które później roznoszą po całej okolicy – alarmuje pan Stanisław. Mieszkaniec jednego z sąsiednich bloków dziwi się, że przez kilka miesięcy nie nastąpiły w tym miejscu jakiekolwiek zmiany. Co prawda Spółdzielnia Mieszkaniowa w Świdnicy, tam gdzie było to możliwe, wybudowała fragment drogi dojazdowej do boksów śmietnikowych, jednak dalszy kawałek leży już na innej działce i musi się nim zająć miasto.

Jeszcze w sierpniu 2017 roku o sprawę brakującego odcinka drogi i zniszczone, okoliczne chodniki pytał radny Marcin Paluszek. – Dobudowanie brakującego odcinka drogi uporządkowałoby ten fragment Osiedla Młodych. Na chwilę obecną porośnięty jest wysoką trawą i stanowi utrudnienie zarówno dla wjazdu ciężarówek odbierających odpady, jak i mieszkańców, którzy na co dzień korzystają z tych ciągów – twierdził.

Niestety, jak tłumaczył wiceprezydent Świdnicy, w budżecie miasta na 2017 roku nie zarezerwowano pieniędzy na ten cel. Tym samym nie można było wówczas zająć się budową brakującego odcinka. Wiceprezydent zwrócił też uwagę na inne problemy, uniemożliwiające szybką realizację inwestycji. – Aby zrealizować zadanie w pierwszej kolejności należy wykonać dokumentację techniczną, gdyż pod projektowaną drogą występuje sieć energetyczna wysokiego napięcia oraz sieć ciepłownicza – wyjaśniał Marek Suwalski. Jak twierdził, miasto powróci do sprawy podczas konstruowania budżetu na rok 2018.

Czy urzędnikom udało się znaleźć środki na budowę? Przedstawiciele spółdzielni mieszkaniowej twierdzą, że pieniądze się znalazły, a tym samym kilka brakujących metrów drogi powstanie w najbliższych miesiącach. Potwierdza to także rzecznik Urzędu Miejskiego w Świdnicy. – W budżecie miasta na ten rok zabezpieczono 40 000 zł. Realizację zadania zaplanowano w II półroczu br. – mówi Magdalena Dzwonkowska ze świdnickiego magistratu.

/mn/

fot. czytelnik Swidnica24.pl i radny Marcin Paluszek