Strona główna 0_Slider Nauczą kobiety samoobrony. Ruszają zapisy

Nauczą kobiety samoobrony. Ruszają zapisy

0

Jak reagować w razie niebezpieczeństwa i jak skutecznie obronić się przed napastnikiem? Między innymi tego dowiedzą się uczestniczki kolejnej edycji programu „Bezpieczna Kobieta”. Zapisy już trwają!

Szkolenie dla pań organizują świdniccy policjanci wspólnie z kołem Ligi Kobiet Polskich w Świdnicy. Mogą w nim wziąć udział kobiety, które chcą nabyć lub doskonalić swoje umiejętności m.in. z zakresu samoobrony. – To już XVIII edycja „Bezpiecznej Kobiety”, której ideą jest przybliżenie świdniczankom zasad zachowania się w sytuacjach zagrożenia oraz nabycie umiejętności odparcia ataku w przypadku zetknięcia się z czyhającym na nie niebezpieczeństwem – tłumaczy Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

Szkolenie obejmuje część teoretyczną, podczas której uczestniczki poznają m.in. źródła agresji człowieka, a także część praktyczną. Ta druga to przede wszystkim przedstawiane przez funkcjonariuszy różnego rodzaju symulacje zagrożeń oraz sposoby na skuteczną obronę przed napastnikiem. Policjanci w czasie szkolenia zwracają uwagę pań głównie na aspekty prawne i praktyczne dozwolonej samoobrony.

Liga Kobiet Polskich wspólnie ze świdnicką Komendą Powiatową Policji zapraszają panie na zajęcia. Aby wziąć udział w szkoleniu należy się zapisać, dzwoniąc pod numer 664 186 313 lub wysyłając e-maila na adres [email protected] Chętne panie mają czas na zgłoszenie do 18 kwietnia.

/mn/

Poprzedni artykułNagroda za wskazanie złodzieja [Aktualizacja]
Następny artykułSzczypiorniści z SP 105 mistrzami strefy