Strona główna 0_Slider Fighterzy ruszyli na pomoc polskiemu pięściarzowi!

Fighterzy ruszyli na pomoc polskiemu pięściarzowi! [FOTO]

0

Hala na Zawiszowie była areną zmagań ponad 300 fighterów z około 40 klubów, startujących w Otwartych Mistrzostwach Polski WKA WFMC Kick Boxing i Otwartym Pucharze Polski Taekwon-do ITF HQ Korea/UITF. Niedzielna impreza była wyjątkowa. Z jednej strony walka o medale, z drugiej walka o coś jeszcze bardziej cennego – zdrowie polskiego olimpijczyka, boksera Mariusza Cendrowskiego. 

Bohater niedzielnej akcji charytatywnej zorganizowanej przez Fighter Klub Kaczmarek Grodowski Świdnica, to polski bokser, trener, olimpijczyk z Sydney, wielokrotny amatorski mistrz Polski i zawodowy mistrz świata organizacji TWBA. Był niezwyciężony w boksie amatorskim przez pięć lat z rzędu, trzykrotnie triumfował także w prestiżowym turnieju im. Feliksa „Papy” Stamma. Ogólnie w boksie amatorskim stoczył ponad 220 walk, trzykrotnie odbierając „Złote Rękawice” dla najlepszego polskiego pięściarza roku. W boksie zawodowym Mariusz Cendrowski stoczył 29 walk, bilans to 23 wygrane, 2 remisy i 4 porażki. 41-latek uległ w 2016 roku poważnemu wypadkowi samochodowemu, podczas którego doszło do uszkodzenia rdzenia kręgowego, a bokser porusza się dziś na wózku inwalidzkim.

Mariusz miał poważny wypadek. Jest sparaliżowany. Potrzebne jest wsparcie finansowe, dlatego na mistrzostwach będziemy się starać zebrać pieniążki. Można również wpłacać je na konto Mariusza. Nie każdy z moich znajomych wie, że Mariusz i ja razem trenowaliśmy kick boxing w klubie Fighter Wrocław u trenera Tomasza Skrzypka. Za nami wiele wspólnych treningów, wzajemnej tarczy oraz sparingów, bo startowaliśmy praktycznie w tej samej wadze – tłumaczył jeszcze przed rozpoczęciem imprezy Arkadiusz Kaczmarek, jeden z organizatorów zawodów.

Otwarte Mistrzostwa Polski WKA WFMC Kick Boxing i Otwarty Puchar Polski Taekwon-do ITF HQ Korea/UITF miały aspekt charytatywny, a całą imprezę wsparła Fundacja Tara i jej ambasador – mistrz świata WKA Marcin Różalski. Dla kibiców przygotowano licytacje atrakcyjnych gadżetów – m.in. rękawice i koszulkę „Różala”, rękawice koszulkę i książkę od Darka Michalczewskiego, rękawice Marka Piotrowskiego, rękawice Tomasza Adamka oraz bluzę Mariusza Cendrowskiego. Do tego sprzedawano cegiełki o wartości 10 złotych. W pewnym momencie organizatorzy mieli zebranych już kilka tysięcy złotych, ale ostateczną kwotę poznamy niebawem. Obecny w hali Mariusz Cendrowski był bardzo wzruszony, dziękował za przybycie i okazaną pomoc. Obiecał, że postara się zwyciężyć i wstać z wózka, a kiedy to zrobi będzie „przenosić góry”.

/FOTO: Artur Ciachowski/