Strona główna Wydarzenia 1. urodziny Hoppy Lab

1. urodziny Hoppy Lab

0

Lokalny Browar Rzemieślniczy Hoppy Lab obchodzi pierwsze urodziny! Z tej okazji zapraszamy serdecznie na przyjęcie urodzinowe, które odbędzie się w najbliższy piątek w pubie Biała Dama w Świdnicy przy ul. Pułaskiego 16, o godz. 19:00. Na miejscu czekać będzie wiele atrakcji. Piwa w urodzinowych cenach, konkursy oraz premiera bardzo niecodziennego piwa, którego można będzie skosztować jedynie w ten urodzinowy weekend.

Przez miniony rok uwarzyliśmy kilkadziesiąt tysięcy litrów piwa, które dystrybuowane jest głównie w naszym regionie – mówi Jakub Bielecki, właściciel browaru. Zaczynaliśmy mając w zanadrzu jedynie ogromną pasję do warzenia piwa i mocne przeświadczenie o tym, że uda nam się stworzyć wyjątkowy, regionalny produkt, z którego Świdnica słynęła niegdyś na całą Europę.
Obecnie nasze piwa dostępne są niemal we wszystkich najlepszych restauracjach w Świdnicy i jej okolicach, a także w sklepach najchętniej odwiedzanych przez piwnych pasjonatów.
Czasy się zmieniają, a wraz z nimi smaki i style piwa – mówi Andrzej Czapski, piwowar. Obecnie opieramy niemal wszystkie receptury na aromacie i smaku wyjątkowych chmieli amerykańskich, nadających piwu charakterystyczny, cytrusowy charakter. Nie boimy się jednak odważnych eksperymentów i ciekawych dodatków takich jak np. herbata Earl Grey, którą dodajemy do jednego z naszych piw, tuż przed rozlewem w butelki. Jednak to, co przygotowaliśmy na nasze urodziny, bije wszystkie dotychczasowe eksperymenty na głowę. Specjalnie na ten dzień uwarzyliśmy Porter Bałtycki – potężne, długo dojrzewające, ciemne piwo o niesłychanym bogactwie aromatów i smaków gorzkiej czekolady, kawy i suszonych owoców, które dodatkowo poddaliśmy procesowi wymrażania. Oznacza to, że pod wpływam bardzo niskiej temperatury uzyskaliśmy gęstą esencję, co spotęgowało dodatkowo wszystkie walory tego niecodziennego piwa. W ten sposób uzyskaliśmy tylko jedną beczkę tego trunku, dlatego będzie go można skosztować tylko ten jeden, jedyny raz.
Na urodzinach nie zabraknie oczywiście tortu i świeczek. Liczymy na Wasze głośne „Sto lat!” Do zobaczenia już w najbliższy piątek!

Po więcej informacji zapraszamy na: https://www.facebook.com/ hoppylab/.

1/2 litra piwa zawiera 25 gramów czystego alkoholu etylowego. Nawet taka ilość szkodzi zdrowiu kobiet w ciąży i jest niebezpieczna dla kierowców.

/zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 06.11.2003r./

/artykuł nadesłany/