Strona główna 0_Slider 1% od serca dla świdnickiego Serca

1% od serca dla świdnickiego Serca

0

Od 31 lat otaczają opieką świdnickie dzieci. W Centrum Przyjaźni Dziecięcej przy ul. Kościelnej systematycznie prowadzone jest dożywanie, zajęcia edukacyjne, terapeutyczne i wspierające rozwój talentów. Każdy odpis z podatku to szansa na pomoc kolejnemu dziecku. 1% można przekazać do końca kwietnia 2018 roku.

Przy ul. Kościelnej często pojawiają się goście. 22 marca z dziećmi spotkali się Batia Gilad, prezes Międzynarodowego Stowarzyszenia im. Janusza Korczaka, Anna Rydel-Czerwińska, autorka opowieści biograficznej o Irenie Sendlerowej „Listy w butelce” oraz RPD Marek Michalak.

Założone przez obecnego rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci Chorych „Serce”, w później także Fundacja Serce, mogą  realizować swoje działania przede wszystkim dzięki hojności darczyńców. Może nim zostać każda osoba, przekazując 1% swojego podatku. – Dzięki jednemu procentowi możemy poszerzać naszą ofertę dla dzieci. Organizujemy oprócz codziennych zajęć wyjazdy na wycieczki, do ciekawych miejsc nie tylko na na Dolnym Śląsku, na basen, zimą na lodowisko – wylicza Ewa Górecka, prezes SPDC Serce. Podopieczni stowarzyszenia wyrównują swoje szanse na rozwijanie uzdolnień i pasji. Europejskie Centrum Przyjaźni dziecięcej prowadzone jest w duchu Korczakowskim. Podopieczni mają swój samorząd, uczą się zasad praworządności i zdobywają wiedzę o prawach i obowiązkach dzieci. Systematycznie spotykają się z ciekawymi osobami – Kawalerami Orderu Uśmiechu, psychologami, autorami książek.

Przekaż 1% podatku!

Fundacja SERCE

Europejskie Centrum Przyjaźni Dziecięcej

KRS 0000229507

Poprzedni artykułOzdabiają pisanki i figurki na Wielkanoc [FOTO]
Następny artykułWielkanocne stoły uginały się od ozdób i potraw [FOTO]