Strona główna 0_Slider Zmiana na basenie SP 4. Nie wszystkim się podoba

Zmiana na basenie SP 4. Nie wszystkim się podoba

4

Od kilku dni na basen przy Szkole Podstawowej numer 4 tylko jedno dziecko poniżej 7 lat może wejść z opiekunem za darmo. Dla kolejnych trzeba wykupić bilet. A co, jeśli ma się dwoje, troje dzieci? – pyta jeden z rodziców. Szkoła odpowiada – zarządzenie ma zapobiegać nadużyciom.

Zdjęcie archiwalne

– Od kilku dni na basenie przy SP 4 w Świdnicy wywieszone są ogłoszenia, wg których na jednego rodzica wchodzącego na basen może przypadać jedno dziecko do lat 7. Pani w kasie nie do końca potrafiła wyjaśnić, czy mogę wejść z dwójką dzieci, ani czy za jedno powinienem dopłacić, czy w ogólne nie mogę mieć pod opieką dwójki dzieci do lat 7. Co w przypadku rodziców samotnie wychowujących dzieci lub rodzin wielodzietnych? Czy takie zarządzenie jest zgodne z prawem? – pyta czytelnik Swidnica24.pl.

– Zarządzenie, które obowiązuje od dnia 14 lutego 2018r. /Zarządzenie nr 3/2018/ jest zgodne z regulaminem basenu przy SP 4 w Świdnicy. Informacja dotycząca punktu 3 ww zarządzenia ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim użytkownikom basenu oraz zapobieganiu nadużyciom stosownym przez niektóre osoby, w tym prowadzenie działalności komercyjnej na basenie – odpowiada Beata Laskowska, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy, że dotychczasową praktykę wpuszczania na basen nieograniczonej liczby dzieci z jednym opiekunem było nadużywane przez prywatne szkółki pływackie. W tej chwili  za każde następne dziecko trzeba zapłacić, a bilet kosztuje 4,50 zł. Odpowiedzi, czy będzie jakieś szczególne rozwiązanie dla rodzin wielodzietnych, nie otrzymaliśmy.

Rozwiązanie, które od połowy lutego wprowadzono na basenie przy „czwórce” od lat funkcjonuje na krytej pływalni przy ul. Równej. – Zgodnie z obowiązującym cennikiem do ulgowego wstępu uprawnieni są: dzieci, młodzież ucząca się, studenci, emeryci, renciści, niepełnosprawni z orzeczonym stopniem niepełnosprawności. Dla dziecka do lat 7 bilet jest bezpłatny, ale wyłącznie gdy dziecko znajduje się pod opieką osoby dorosłej posiadającej ważny bilet wstępu. W związku z tym nie ma możliwości wprowadzenia nieograniczonej liczby dzieci za darmo na jeden bilet – informuje Przemysław Grzyb ze świdnickiego OSiR-u. – Dodatkowo w ofercie jest bilet rodzinny: 2 rodziców/opiekunów + 1 dziecko lub 1 rodzic/opiekun + 2 dzieci. W obiekcie honorowana jest również Świdnicka Karta Dużej Rodziny.

/asz/

Poprzedni artykułUrodziny słynnego organmistrza i kolejne nagrody do wygrania [KONKURS]
Następny artykułŚwiebodzice na targach turystycznych