Strona główna Temat dnia Wstydliwy problem? Możesz dać sobie z nim radę!

Wstydliwy problem? Możesz dać sobie z nim radę!

0

Sądzisz że ten problem Ciebie nie dotyczy? Rozejrzyj się wkoło a zauważysz, że jeśli nie Ty to ktoś z Twoich bliskich lub znajomych ma problem intymny. Schorzenia urologiczne, ginekologiczne oraz proktologiczne są chorobami społecznymi. Borykają się z nim osoby w różnym wieku: dzieci, kobiety w ciąży i po porodzie, kobiety po menopauzie, mężczyźni głównie po 50 r.ż., sportowcy itd. Można by tak wymieniać bez końca. Należy jednak pamiętać, że można dać sobie z nimi radę – wystarczy udać się do specjalisty.

Każdy pacjent jest inny i do tej choroby należy podchodzić bardzo indywidualnie. Rehabilitacja urologiczno-ginekologiczna i proktologiczna polega na szeroko pojętej diagnostyce dysfunkcji dolnych dróg moczowych, rodnych oraz wielu innych schorzeń w rejonie miednicy, pomagając w leczeniu takich schorzeń jak:

 • różnego rodzaju nietrzymanie moczu (wysiłkowe, naglące i mieszane)
 • pęcherz nadreaktywny
 • obniżenie narządów
 • zaburzenia seksualne np. anorgazmia u kobiet
 • rehabilitacja kobiet w ciąży (gimnastyka, masaż, przygotowanie mięśni dna miednicy do porodu) i po porodzie, również po cesarskim cieciu
 • zespoły bólowe miednicy mniejszej
 • nietrzymanie stolca
 • nietrzymanie gazów
 • stan przed i pooperacyjny
 • rehabilitacja po operacji raka jelita grubego
 • zaparcia

oraz wielu innych.

Rehabilitacja tego typu jest jeszcze mało znana w Polsce, jednak coraz więcej o niej słyszymy. Dla porównania we Francji jest praktykowana już od ponad 30 lat i stanowi standard postępowania głównie po porodzie.

To właśnie we Francji – można powiedzieć: „u źródła” – uczyłam się oraz zdobywałam doświadczenie zawodowe w tej dziedzinie. Jestem magistrem fizjoterapii z 10-letnim stażem pracy. Moja przygoda z rehabilitacją urologiczno-ginekologiczną zaczęła się 6 lat temu, kiedy to pracowałam z moją pacjentką neurologiczną z zaburzeniem kontygnencji (czyli nietrzymaniem moczu właśnie). Wtedy nie potrafiłam jej pomóc, dlatego postanowiłam rozpocząć szereg szkoleń w zakresie terapii schorzeń dna miednicy i wówczas dowiedziałam się, że popuszczanie moczu np. podczas kichnięcia czy aktywności sportowej nie jest normalne i że można to łatwo wyleczyć, niekoniecznie stosując lekarstwa czy poddając się zabiegom chirurgicznym.

 

W moim gabinecie prowadzę ćwiczenia dna miednicy rożnymi metodami. Terapia poprzedzona jest dokładną diagnostyką, a następnie indywidualnie dostosowana do każdego pacjenta. Moja praca z pacjentem wymaga ode mnie wszechstronności i spojrzenia na pacjenta jak na całość a nie tylko jego część czy wybiórczą jednostkę chorobową. Staram się urozmaicać każdy seans i wzbogacać go w nowe elementy, dzięki którym sesje nie są monotonne dla pacjenta i jego organizmu. Dodatkowo korzystam z najnowszej generacji urządzenia PhenixNeo USB, działającego bezprzewodowo i wyposażonego w Biofeedback, elektrostymulacje, EMG, manometrie oraz bogaty wybór programów specjalnie stworzonych na potrzeby rehabilitacji urologiczno-ginekologicznej, proktologicznej i nie tylko. Dzięki temu bezprzewodowemu urządzeniu, pacjent może ćwiczyć w pozycji leżącej, siedzącej i stojącej, a także wykonywać ćwiczenia w ruchu np. na rowerku eliptycznym lub po prostu chodząc. Ułatwia to terapię i sprawia, że jest ona przyjemna, różnorodna oraz skuteczna.

Bez względu na to w jakim jesteś wieku, czy jesteś kobietą czy mężczyzną – jeśli zaobserwowałaś\eś u siebie lub bliskiej osoby takie objawy jak:

 • nietrzymanie moczu podczas wysiłku, kaszlu, wchodzenia po schodach, współżycia,
 • naglące parcie na mocz np. po kawie czy w sytuacji stresującej,
 • zaparcia bądź nietrzymanie gazów czy stolca,
 • bóle okolicy intymnej i miednicy mniejszej

zapraszam na konsultacje do mojego gabinetu:

GABINET FIZJOTERAPII PHYSIO-PELVIC

ROKSANA JAROSZCZAK

UL. JODŁOWA 38, 58-100 ŚWIDNICA

(budynek MK Medic)

tel. 668 211 607 oraz 74/648 07 60

Więcej informacji na temat schorzeń, ich diagnostyki a także moich kwalifikacji znajdziecie Państwo na stronie www.physio-pelvic.pl lub na profilu na Facebooku

UWAGA!!!

W piątek 16.02.2018r. zapraszam wszystkich chętnych na otwarcie mojego gabinetu oraz mały poczęstunek. Dla pierwszych 20 osób przewidziany jest mały upominek w postaci vouchera 50% zniżki na pierwszą konsultacje. ZAPRASZAM!

/artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułDarmowe porady dla ofiar przestępstw
Następny artykułPostępowanie dyscyplinarne powodem odwołania prezesa Sądu Okręgowego?