Strona główna 0_Slider Darmowe porady dla ofiar przestępstw

Darmowe porady dla ofiar przestępstw

0

Przez kilka dni w świdnickim Sądzie Okręgowym i Rejonowym będzie można skorzystać z bezpłatnych porad prawnych. Propozycja dotyczy osób, które są ofiarami przestępstw.

Od 19 lutego do 25 lutego 2018 r.  potrwa Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem.  W tym czasie pokrzywdzeni będą mogli skorzystać z bezpłatnych porad i informacji udzielanych przez prawnika. Dyżur prawnika w Sądzie Okręgowym w Świdnicy odbędzie się w bibliotece sądu (wejście przez sekretariat prezesa – pok. A-113) w godzinach od 10.00 do 13.00.

W Sądzie Rejonowym w Świdnicy w dniach 19 – 23 lutego 2018r., w godz. 9.00-15.00, w budynku przy ul. Okulickiego 2-4, III piętro zostały zorganizowane dyżury kuratorów zawodowych Zespołu Kuratorskiej Służby Sądowej do Wykonywania Orzeczeń w Sprawach Rodzinnych i Nieletnich oraz Zespołów Kuratorskiej Służby Sądowej do Wykonywania Orzeczeń w Sprawach Karnych, u których osoby pokrzywdzone przestępstwem będą mogły skorzystać z bezpłatnych porad.

W 2000 r. w Ministerstwie Sprawiedliwości zrodziła się idea obchodów „Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw”, mająca na celu zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem. Idea ta związana jest z obchodzonym w dniu 22 lutego Międzynarodowym Dniem Ofiar Przestępstw. W Polsce dzień ten został ustanowiony Dniem Ofiar Przestępstw na mocy ustawy z dnia 12 lutego 2003 r. o ustanowieniu 22 lutego Dniem Ofiar Przestępstw.

/red./

Poprzedni artykułTydzień Bezpiecznego Internetu w świdnickiej „szóstce”
Następny artykułWstydliwy problem? Możesz dać sobie z nim radę!