Strona główna Wydarzenia Świdnica Tydzień Bezpiecznego Internetu w świdnickiej „szóstce”

Tydzień Bezpiecznego Internetu w świdnickiej „szóstce”

0

„Tworzymy kulturę szacunku w sieci” – to hasło towarzyszyło uczniom Szkoły Podstawowej nr 6 w Świdnicy podczas obchodów Tygodnia Bezpiecznego Internetu. Opiekunki Samorządu Uczniowskiego – Adriana Górka i Magdalena Noceń przygotowały dla swoich podopiecznych konkurs. Młodzież stworzyła komiksy oraz fraszki, których tematem miało być bezpieczne zachowanie w sieci lub zagrożenia płynące z nierozsądnego zachowania w Internecie.


W tym roku Międzynarodowym Dniem Bezpiecznego Internetu ogłoszono wtorek 6 lutego i właśnie ten dzień stał się osią obchodów imprezy. 10 dwuosobowych drużyn z najstarszych klas starło się w turnieju składającym się z 10 zadań, które sprawdzały nie tylko wiedzę uczniów o niebezpieczeństwach czyhających w sieci na nieświadomych użytkowników, ale również zachęcały do stworzenia swojego rodzaju kodeksu bezpiecznych zachowań. Wyniki zmagań uczniów i uczennic zostały wystawione na szkolnym korytarzu.

Przez cały tydzień trwały akcje edukacyjne, które zostały przeprowadzone nie tylko wśród młodzieży, ale również wśród rodziców, nauczycieli i innych pracowników szkoły. Młodzież na lekcjach informatyki obejrzała filmy pt. „Owce w sieci” i „Gdzie jest Mimi.”. Nauczyciele tego przedmiotu Violetta Kąpała-Radziewicz oraz  Piotr Opoka przeprowadzili pogadanki na temat bezpieczeństwa w sieci oraz zagrożeń. Poza tym chętni uczniowie wzięli udział w kursach e-learningowych przygotowanych na stronie dbi.pl. Filmy i kursy poruszały tak ważne kwestie jak dbałość o ochronę danych osobowych czy niezgoda na hejt na facebooku.

Na godzinach wychowawczych uczniowie zastanawiali się, jak sprawić, by internet był miejscem bezpieczniejszym i by wspólnie tworzyć „kulturę szacunku w sieci.” Pedagog szkolny, Anna Łynko zadbała, by rodzice uczniów zostali poinformowani, w jaki sposób kontrolować czy gry komputerowe są adekwatne do wieku ich dzieci. Ponad to, rodzice uczniów, nauczyciele oraz pracownicy szkoły zostali zaznajomieni z raportem „Wilki i owce w Internecie, czyli raport na temat hejtu wśród młodzieży” przygotowanym przez Global Dignity Poland.

/Źródło SP 6 w Świdnicy/

Poprzedni artykułWalenty do wzięcia [Aktualizacja]
Następny artykułDarmowe porady dla ofiar przestępstw