Strona główna 0_Slider Wojciech Murdzek wraca do gry o Świdnicę?

Wojciech Murdzek wraca do gry o Świdnicę?

43

Były prezydent miasta, obecnie poseł partii Porozumienie Gowina, zasiadający w ławach klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości, przyznaje, że otrzymał liczne prośby o start w jesiennych wyborach samorządowych. Namowy pojawiają się – jak sam stwierdził – od różnych osób, a także partii i ugrupowań. Czy faktycznie chce zrezygnować z posłowania i będzie walczył o fotel prezydenta Świdnicy?

Wojciech Murdzek był radnym, starostą świdnickim i przez 12 lat prezydentem Świdnicy z ramienia lokalnej Wspólnoty Samorządowej Ziemi Świdnickiej. W 2014 roku w walce o czwartą kadencję wsparła go Platforma Obywatelska, łącznie z ówczesną premier Ewą Kopacz. Przegrał w II turze z kandydatką Sojuszu Lewicy Demokratycznej Beata Moskal-Słaniewską. W 2015 roku wystartował z listy Prawa i Sprawiedliwości, przy osobistym poparciu Jarosława Gowina, do sejmu. Mimo że nie był wśród kandydatów z największą liczbą głosów, start przy boku partii Kaczyńskiego okazał się sukcesem.

W rozmowie ze Swidnica24.pl Wojciech Murdzek powiedział, że otrzymał wiele głosów zachęty do ubiegania się o funkcję prezydenta Świdnicy w wyborach samorządowych 2018. – Przychodzą do mnie różne osoby, także te, które poparły obecną panią prezydent i przepraszają, mówią, że popełniły błąd. Ten monolit poparcia dla pani Słaniewskiej zaczyna pękać – mówi poseł i przyznaje, że do startu namawiają go również przedstawiciele partii i ugrupowań. Jakich, nie podaje. Roman Etel, obecny przewodniczący Wspólnoty Samorządowej Ziemi Świdnickiej mówi, że stowarzyszenie nie podjęło jeszcze żadnych personalnych decyzji ws. kandydatów w jesiennych wyborach. Pierwsze rozstrzygnięcia mają się pojawić w marcu. Czy Wojciecha Murdzka do startu namawia PiS? Z szefową okręgu wałbrzyskiego, Anną Zalewską, nie udało nam się skontaktować.

Na pytanie, czy zamierza kandydować na prezydenta Świdnicy, Wojciech Murdzek odpowiada, że na ten moment na 99,9 procent nie, ale zawsze zostaje ta jedna dziesiąta. – Będę się przyglądał, jakie pojawią się kandydatury i od tego wiele zależy – tłumaczy i dodaje, że w polityce nie ma słowa “nigdy”.

/asz/

 

 • Wiktor Lis

  Już widzę jak go znajomi błagali….pewnie modlili się aby wrócił. W sumie pomysł niegłupi- kasa podobna i po co do Warszawy dojeżdżać i być uzależnionym od humorów Jarka…

  • Obserwator

   Touche:)

  • Krzysztof Czarnecki

   Między “namawiali’ a “błagali” jest istotna różnica. Proponuję sprawdzić w słowniku.

   • fusionrock

    Krzysztof Czarnecki, co zauważa się w twoich postach, jesteś pełnym ironii, typowym pisowskim trolem. Nic ci nie pasuje, co nie jest związane z PIS-em. Temat Murdzek? Chorągiewka jakich jest sporo. PO, Gowin, PIS z Decem w tle. Możesz nie wiedzieć, ze to przez niego rozsypały się Świdnickie struktury PIS-u. Zalewska ciągnęła go za sobą, mimo sprzeciwu i innego kandydata do sejmu ze strony Świdnickiego PIS. Ten się postawił… i został rozgoniony m.in.przez w.w. panią. Ot, historia przydupasa Deca p. Murdzka. Nikt nie jest idealny, ale obecna Świdnica teraz dopiero zaczyna być ponownie perełka Dolnego Śląska. I to jest opiniia ludzi którzy nas odwiedzają. Na wiele innych rzeczy również nie można narzekać. Niestety nadrobienie wszystkich zaległości wymaga czasu.

    • Krzysztof Czarnecki

     Twoja błyskotliwa analiza przyprawiła mnie o znakomity humor, zwłaszcza teoria o rozpadzie świdnickiego PiSu. Czekam na więcej.

     Tekstów o perełce nawet nie chce mi się komentować. Rozgrzebane parki i stadion, nieudane przetargi na drogi, basen i szkołę, i to wszystko kosztem gigantycznego wzrostu zadłużenia – to wszystko się odbije niekorzystnie w następnych latach.

    • Piotrek Sagala

     Pan Murdzek ubogi czlowieku

    • Grzegorz Jasiński

     Czerwona perełka 🙂

 • JAcenty

  A teraz wszyscy na melodię Perfectu : BŁAGAM WOJTEK WRÓĆ !!!

  • Swidniczanin

   Kiedyś było zdjęcie pani prezydent z panem posłem w tle. Pytanie: “Jak opisalibyście tą sytuację?”. Moja odpowiedź: “Już odchodzisz w cień, kończysz swą erę, Jutro nowy ktoś zacznie karierę” – była masa polubień a to fragment piosenki zespołu Papa Dance “Czas szaleństwa”. Miałem i drugą ale ugryzłem się w język: “Medalu, czy Ci nie żal?” 😀

 • Nie usuwajcie konta!

  Przynajmniej uczciwie prawi, że w polityce nie ma słowa “nigdy”. 🙂

 • Bolesław Marciniszyn

  To chyba fake news , bo Wspólnota z W. Murdzkiem to zgrana i przegrana karta !!!!

  • Obi von Kenobi ;-)

   ale inny “Pajac” jest wolny 🙂

  • Janusz

   Przecież to żart.Ludzie muszą coś czytać jako tematy zastępcze P.Bolesławie.

 • henryk

  Ten monolit poparcia za Beatą Moskal Słaniewską może i pęka,ale nie mam cienia wątpliwości,że w razie kandydowania tego pana,to będzie przeciwko niemu jak nigdy zwarty.

 • łoś_superktoś

  Bardzo dobrze, jak będzie startował to Pani Prezydent ma wygraną w kieszeni 🙂

 • Obserwator

  Chorągiewka znow bedzie kandydować ??? Kto go prosił pewnie Dec bo mało ostatnio pieniedzy i budynków od miasta dostaje

 • Wielbiciel

  Pewnie teraz wystartuje z ramienia PSL.
  Po dwuletnim treningu w warszawskim cyrku mieli byśmy nasz świdnicki kabaret.

  • YES

   a może Samoobrona? ładnie by temu panu było w krawaciku w patriotyczne paski…

 • mieszkaniec

  hehe, no mnie tez proszą liczne środowiska, ale żadna redakcja się tym nie interesuje… 🙂

 • oloderay

  Polityka to bardzo śmierdząca i obrzydliwa robota i dla tego nie szanuję takich ludzi bez względu na stronę jaką reprezentują a w szczególności zmieniających poglądy. Niestety Świat jest tak zbudowany, że ktoś musi wykonywać jakąś tam brudną robotę ale nie robi się tego za darmo. I tu mamy sedno sprawy.

 • OGIEN1966

  TYLKO NIE ON …ZA DIABŁA…

 • YES

  piękny tytuł:”Wojciech Murdzek wraca do gry o Świdnicę?” a na czymż ów Wojciech będzie grał? flet prosty czy waltornia pozłacana ?

  • JAcenty

   To nie będzie raczej żaden instrument . Moim zdaniem poprawne będzie raczej skojarzenie z piłką nożną: zawodnik po grze w lidze wojewódzkiej wraca do gry w klasie okręgowej i będzie podporą miejskiej drużyny ZŁOMBOL-CIĘCIE-GIĘCIE. Oby się tylko na śmierć nie zakiwał.

 • Politolog z Katowic

  Raczej nie będzie kandydował na prezydenta miasta bo dużo ryzykował startując na posła 2,5 roku temu, gdyby przegrał nikt w Radzie Powiatu nie traktowałby go poważnie. Wynik miał przeciętny, ale posłem jest, bilans strat byłby bardzo duży po ewentualnym starcie i ewentualnej porażce na prezydenta Świdnicy.

  Martwi mnie co innego, jak na razie chyba będziemy w listopadzie mieli jednego kandydata i będziemy może głosować za Beatą MS lub przeciw, bo gdzie ci kontrkandydaci?

  “Roman Etel, obecny przewodniczący Wspólnoty Samorządowej Ziemi Świdnickiej mówi, że stowarzyszenie nie podjęło jeszcze żadnych personalnych decyzji ws. kandydatów w jesiennych wyborach. Pierwsze rozstrzygnięcia mają się pojawić w marcu.”
  Może kandydat będzie w listopadzie? może będzie ich trzech? jeden z PIS, drugi ze Wspólnoty, trzeci od Gowina?
  a PO? oni zapewne założą komitet poparcia BMS i w przypadku gdy powinie jej się noga zwiążą się z nowym koalicjantem, tak jak uczył ich PSL. A kogo mają wystawić? takie drewno jak Szczygieł, który jeszcze odbija im się czkawką?
  Nowoczesna? Paluszek?- ten drugi musi, bo gra o wejście do Rady Miasta, nic więcej, Kukiza u nas nie ma, PSL śpi, może jakiś lokalny efemeryczny, kanapowy komitet i koniec. Zapomniałbym o Natanku, może dobrze, że prawie zapomniałem.

 • Gargamel

  Ciekawi mnie, czy kandydatem w tych wyborach będzie pan Natanek po tym, jak redaktor Jaworowicz z TVP 2 kilka lat temu wykryła, że posługiwał się on bezprawnie tytułem doktora prawa ?

  • Politolog z Katowic

   Sprawa z Jaworowicz to styczeń 2009 roku, Natanek kandydował na radnego do powiatu z list SLD w 2010 roku, kandydował w 2014 na prezydenta miasta i na senatora rok później, więc chyba się Jaworowicz i Misją Specjalną nie przejął.

 • Czytelnik

  Chyba biskup zadzwonił ……. wracaj . Bo Ci nic nam nie chcą dać . A przeciez potrzeba 60mln , na remont katedry .

 • nmisiek

  Czas zacząć śpiewać “od powietrza, głodu, ognia i wojny…”. Bo i obecna nam daje w kość, a u bram przyszły wczorajszy stoi. Tak źle i tak niedobrze.

 • selevador

  Po jego głosowaniu PRZECIW obwodnicy Świdnicy, może niech już lepiej nie wiąże interesów mieszkańców tego miasta ze swoją osobą…

 • JAcenty

  W ostatnich wyborach wyborcy głosowali raczej nie za obecną panią prezydent ile przeciw panu Murdzkowi. Jest takie powiedzenie, że historia uczy że jeszcze nikt nigdy na historii się nie nauczył. Pan poseł chyba też.

 • Krzysztof Czarnecki

  Poparcie dla PiSu jest na tyle wysokie, że każdy kandydat tej partii będzie miał realne szanse na wygraną. Poparcie kandydatury prezydentowej przez PO i .N to raczej obciążenie, niż pomoc. Wynik jest sprawą otwartą i władza zdaje sobie z tego sprawę, stąd choćby brutalne przepchanie nowej gazety.

  • JAcenty

   Racja, ale w przypadku pana posła negatywny elektorat chyba byłby większy niż w przypadku innego kandydata.

   • Krzysztof Czarnecki

    Negatywny elektorat nie głosuje. Dzisiejszy sondaż KMB daje PiSowi trzykrotną przewagę nad PO, z tendencją rosnącą.

    Wiele j est czynników, które sprzyjają Murdzkowi (czy innemu kandydatowi PiS), ale nie będę wszystkiego ujawniał. Niech przeciwnicy sami główkują.

    • Politolog z Katowic

     Blefuje się kartami mocnymi, czyżby Pan Murdzek mający tak dużo do stracenia podejmie tą rękawicę? może artykuł jest tylko sprawdzeniem nastrojów?
     Sondaże, sondażami, Komorowski miał 70 % poparcia przez jakiś czas, niemniej jednak PIS ma poparcie długo utrzymujące się, tego faktu nie da się ignorować.

     • Krzysztof Czarnecki

      Nastroje sprawdza się innymi metodami. To raczej wrzutka redakcji. A zdziwiłbyś się, co wychodzi z badań. Stąd pewnie taka nerwówka w magistracie.

     • Politolog z Katowic

      Ta kampania i te wybory faktycznie mogą być ciekawe.

     • Krzysztof Czarnecki

      W najnowszym sondażu Estymatora poparcie dla Pis przekroczyło 50%.

     • Politolog z Katowic

      Ja myślałem, że powie Pan coś czego Szanowni Czytelnicy Świdnica24 nie wiedzą a tu dane z Estymora? Wiemy, wiemy, te sondaże są znane od Sejn do Bogatyni i od Świnoujścia do Ustrzyk Dolnych. Mamy luty, a wybory dopiero w listopadzie, nie wiemy jaki wpływ na sondaże PIS będzie miał ten dyplomatyczny zatarg z Izraelem, to ważne !

     • Krzysztof Czarnecki

      Równie szeroko znany jest fakt, że sprawa z Izraelem poprawia notowania rządu i PiS, czego wynikiem są właśnie ostatnie sondaże.

     • Politolog z Katowic

      Być może, ale diaspora żydowska co jest znane nie od dziś ma duży wpływ i na Demokratów i Republikanów w USA.

  • Grzegorz Jasiński

   Tyle że pan M. oficjalnie pod Gowina podlega – i tyle samo warty. Zawsze zastanawiam się po co Kaczyński to coś za sobą ciągnie, tylko smród i wstyd – równie dobrze mógłby PSL wziąć do koalicji, tyle samo warte ale głosów wiecej.

 • Waldi

  Cyt. “W 2015 roku wystartował z listy Prawa i Sprawiedliwości, przy osobistym poparciu Jarosława Gowina, do sejmu”… i to był błąd. Teraz po kilku latach w stolycy, Pan Wojtek biedny jak sam Gowin, zechce wrócić na lepszy pieniądz do Świdnicy.

 • Grzegorz Jasiński

  Jedno i drugie pokazało co potrafi. Za czasów kadencji pana M. “oddano” zakonnicom szpital – jak wygląda teraz, każdy widzi. Obecna (…) prezydent pozostawi po sobie parki ogołocone z drzew i wspomnienie paraliżu komunikacyjnego w mieście (oraz mnóstwo zdjęć i portretów “jaka ja wspaniała”).