Strona główna Wydarzenia Świebodzice Ulica Królowej Elżbiety w Świebodzicach otwarta

Ulica Królowej Elżbiety w Świebodzicach otwarta [FOTO]

0

Nowo wybudowana ulica Królowej Elżbiety służy już mieszkańcom Świebodzic. Symboliczne otwarcie drogi nastąpiło w piątek, 9 lutego. Największa inwestycja gminy ostatnich lat wyniosła 4,5 mln zł.

Zadanie było realizowane w dwóch etapach (pierwszy w 2015 roku, tzw. sięgacz), ale największy zakres prac obejmował etap II, który rozpoczął się w 2017 roku. W ramach prac wybudowana została pełna infrastruktura podziemna (kanalizacja sanitarna, deszczowa, sieć wodociągowa, drenaż). Wykonane zostało nowe oświetlenie uliczne, nowa jezdnia o szerokości 6,6 m oraz chodnik obustronny o szerokości 2 m i zatoczki parkingowe. Łącznie blisko 600 m.

To bardzo ważna inwestycja związana z poprawą komunikacji i infrastruktury drogowej w Świebodzicach – podkreśla burmistrz Bogdan Kożuchowicz. – W tej części Osiedla Piastowskiego znajduje się przedszkole, przychodnia, dynamicznie rozwija się budownictwo wielorodzinne, dlatego udrożnienie i właściwe skomunikowanie obszaru z pozostałą częścią osiedla i miasta było koniecznością. Cieszę się, że kolejne zadanie związane z budową dróg na Osiedlu Piastowskim jest zrealizowane. Od początku objęcia funkcji burmistrza poprawa infrastruktury drogowej w tej części miasta była priorytetem, stąd wyremontowane drogi wewnętrzne i niemal cała obwodnica osiedlowa. Obecnie trwa już budowa kolejnej ulicy, Królowej Jadwigi – dodał.

Bardzo się cieszymy z tej drogi, czekaliśmy na nią wiele lat, ale warto było. Są wygodne chodniki, nowoczesne oświetlenie, można z przyjemnością spacerować. Jako mieszkańcy jesteśmy bardzo zadowoleni – mówi Czesław Fałowski, mieszkaniec osiedla.

Jest to inwestycja o znaczeniu strategicznym dla tego obszaru, który dynamicznie się rozwija jeśli chodzi o budownictwo mieszkaniowe, ale myślimy także o mieszkańcach, którzy wreszcie w godnym sposób mogą się tutaj poruszać – mówi Łukasz Kwadrans, Przewodniczący Rady Miejskiej w Świebodzicach.

W symbolicznym otwarciu drogi uczestniczyli: burmistrz Świebodzic i jego zastępca Krystian Wołoszyn, przewodniczący Rady Miejskiej Łukasz Kwadrans, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Zdzisław Pantal, radni: Jarosław Dąbrowski, Marek Jakubina; prezes Spółdzielni Mieszkaniowej Elżbieta Krzan, Dariusz Stańczyk szef firmy „Stańczyk” – wykonawca zadania, Marcin Traczykowski inspektor z Wydziału Infrastruktury Technicznej UM w Świebodzicach oraz Piotr Rajca projektant, Ryszard Krzyścin kierownik budowy.

/Agnieszka Bielawska, rzecznik prasowy UM Świebodzice/

Poprzedni artykułBritti czeka na nowy dom [Aktualizacja]
Następny artykułŚwiebodzicka policja podsumowała rok [FOTO]