Strona główna Wydarzenia Świebodzice Świebodzicka policja podsumowała rok

Świebodzicka policja podsumowała rok [FOTO]

0

W piątek, 9 lutego, w świebodzickim ratuszu odbyła się roczna odprawa Komisariatu Policji w Świebodzicach. Od wielu lat świebodziccy funkcjonariusze, na zaproszenie burmistrza Bogdana Kożuchowicza, spotykają się w Urzędzie Miejskim, by podsumować roczne wyniki pracy.


W spotkaniu wzięli udział: burmistrz Świebodzic Bogdan Kożuchowicz, zastępca burmistrza Krystian Wołoszyn, komendant Powiatowy Policji podins. Andrzej Dobies, komendant Komisariatu Policji w Świebodzicach kom. Janusz Kozendra wraz z zastępcą podins. Robertem Brożyną; Łukasz Gil, komendant Straży Miejskiej w Świebodzicach, przewodniczący Komisji Bezpieczeństwa Rady Miejskiej Jarosław Dąbrowski, radni z tej komisji oraz funkcjonariusze świebodzickiego komisariatu. – 2017 był trudnym rokiem, wydarzyły się dwa bardzo poważne zdarzenia, czyli katastrofa budowlana i pożar hali przemysłowej. Były to dla nas duże wyzwania – podkreślał Janusz Kozendra.

Komendant przedstawił statystyki dotyczące pracy komisariatu, ilości zdarzeń, interwencji, itp. Podziękował także burmistrzowi i Radzie Miejskiej za współpracę i wsparcie, m. in. w postaci płatnych patroli ponadnormatywnych, które Świebodzice finansują od wielu lat. W 2017 roku miasto przekazało na ten cel 15 000 zł, było także wsparcie sprzętowe.

Dziękuję za pracę i wkład w tworzenie poczucia bezpieczeństwa w naszym mieście – mówił burmistrz Bogdan Kożuchowicz. – Rzeczywiście, dominantą 2017 roku jest tragedia z 8 kwietnia, ja chciałbym tylko jeszcze raz podziękować za ogrom pracy logistycznej i zabezpieczenie akcji tak, by ratownicy mogli prowadzić swoje działania w jak najlepszych warunkach – dodał.

Podczas odprawy po raz kolejny pojawił się pomysł uruchomienia policyjnych patroli rowerowych. – Cieszę się, że podchodzicie do tego ze zrozumieniem, patrole rowerowego umożliwią szybsze dotarcie np. na działki czy tereny zielone – dodał burmistrz Bogdan Kożuchowicz.

W imieniu radnych policji podziękował przewodniczący Komisji Handlu, Usług, Bezrobocia, Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego Jarosław Dąbrowski. – Wielokrotnie analizowaliśmy wspólnie mapę zagrożeń, wskazywaliśmy miejsca niebezpieczne, ta współpraca układa się bardzo dobrze za co dziękuję. Przewodniczący podkreślił także inne działania, związane z poprawą bezpieczeństwa w mieście. W 2017 roku samorząd zrealizował ważne inwestycje związane z doświetleniem przejść dla pieszych, są już wykonane 4 takie przejścia, w roku bieżącym doświetlonych będzie kolejnych 5. Zabezpieczone są także środki na dodatkowe patrole, w tym rowerowe. I nie można mówić, że nasze miasto jest niebezpieczne – to jednostki bywają niebezpieczne, jak wszędzie – podsumował Jarosław Dąbrowski.

Komendant Powiatowy Policji Andrzej Dobies pozytywnie ocenił pracę świebodzickich policjantów. – Takie przestępstwa jak bójki, agresja, rozboje, są w odwrocie, przestępczość przenosi się do Internetu i musimy za tym nadążać. W Świebodzicach nie ma obecnie wakatu w jednostce, jest pełna obsada tak, by policjanci byli widoczni na ulicach – mówił.

/Agnieszka Bielawska, rzecznik prasowy UM Świebodzice/

Poprzedni artykułUlica Królowej Elżbiety w Świebodzicach otwarta [FOTO]
Następny artykułGaleria Świdnicka włącza Walentynki!