Strona główna 0_Slider Przetarg na modernizację letniego basenu unieważniony

Przetarg na modernizację letniego basenu unieważniony

58

Wczoraj upłynął termin składania ofert na wykonanie modernizacji świdnickiego basenu letniego i zapadła decyzja o kolejnym wydłużeniu czasu do 7 lutego. Dzisiaj ŚPWiK wydało komunikat.

Na kilka dni przed upływem terminu składania ofert na wykonanie modernizacji basenu letniego przy ul. Śląskiej zamawiający – Świdnickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji zdecydowało o unieważnieniu całego postępowania. Zmienione uwarunkowania prawne powodują konieczność dość istotnych zmian w projekcie.

Sporządzony w latach 2015-2016 projekt modernizacji basenu nie zakładał rewolucyjnych zmian w Prawie Wodnym i ustawie o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków. Tymczasem w końcu 2017 pojawił się urząd centralnego regulatora cen, który pozbawia samorządy i przedsiębiorstwa wodociągowe autonomii w decydowaniu o cenach wody.

W związku z tym wskazana jest weryfikacja założeń projektowych odnośnie źródła zasilania niecek basenowych w wodę i zastąpienie zasilania wodą wodociągową – zasilaniem w wodę z rzeki lub zasilanie w wodę tłoczoną bezpośrednio ze studni głębinowych ŚPWiK. Nie będzie bowiem możliwości ustanowienia przez samorząd stawki specjalnej dla wody zasilającej basen. Taka zmiana wymusza konieczność m.in. przeprojektowania technologii uzdatniania wody co z pewnością pociągnie za sobą kolejne zmiany. W związku z tym istniejący projekt wymaga wprowadzenia licznych i istotnych dla inwestycji zmian.

– Nowe uwarunkowania prawne – wyjaśnia Jacek Sochacki, prezes ŚPWiK – oznaczają brak możliwości niezależnego kształtowania cen za wodę, co rodzi obawy znacznego i na chwilę obecną niemożliwego do określenia kosztu eksploatacji basenu odkrytego. W związku z tym istotne zmiany w projekcie są konieczne, ich wprowadzenie wymaga czasu i konsultacji, co w konsekwencji będzie skutkować koniecznością uzyskania nowego pozwolenia na budowę.

O postępie prac projektowych i kolejnych etapach działań przybliżających świdniczanom modernizację ich ulubionego miejsca letniego wypoczynku będziemy informować na bieżąco.

/Witold Tomkiewicz, rzecznik prasowy ŚPWiK/

Czy basen tego lata będzie czynny? Rzecznik odpowiada, że decyzja zapadnie do końca marca.

 

Poprzedni artykuł56. salon otwarty w Świdnicy
Następny artykułRozkład jazdy MPK od dziś w internecie