Strona główna Temat dnia Rozkład jazdy MPK od dziś w internecie

Rozkład jazdy MPK od dziś w internecie

4

Jest czytelny, prosto prowadzi do celu, można ustawić sobie najczęściej używane przystanki jako ulubione i we współpracy z modułami GPS w autobusach pokazuje rzeczywiste czasy odjazdów z przystanków. Zgodnie z obietnicą dziś pasażerom MPK udostępniony został internetowy rozkład jazdy.

Pod adresem http://rozklad.mpk.swidnica.pl/ użytkownicy komputerów stacjonarnych oraz urządzeń mobilnych uzyskali dziś dostęp do czytelnego i nowoczesnego rozkładu jazdy świdnickich autobusów. Jego przeszukiwanie można prowadzić na kilka sposobów: jeśli znamy przebieg i numerację linii możemy wyszukać odjazdy według przystanków lub według linii. Wynik wyszukiwania możemy otrzymać albo w postaci tabeli odjazdów jednej lub wielu linii albo w postaci zestawienia najbliższych odjazdów. Tabelę możemy wydrukować w dwóch formatach, a zestawienie pokazuje rzeczywiste czasy odjazdów podane w oparciu o aktualne położenie autobusu i bieżącą sytuację w ruchu drogowym.

Dla nieznających miasta przygotowano mapkę, która wzbogacona o okno wyszukiwania przystanków pozwala szybko odnaleźć  cel podróży oraz najbliższy przystanek. Po najechaniu kursorem lub palcem na ekranie smartfona na konkretny przystanek na planie Świdnicy pokaże się wykaz linii odjeżdżających z tego przystanku oraz najbliższe odjazdy.

Aby pasażerowie mogli szybciej odnajdywać czasy odjazdów swoich najczęściej używanych linii rozkład pozwala na stworzenie listy ulubionych linii albo preferowanych przystanków.

Nasz nowoczesny rozkład jest forpocztą dynamicznej informacji pasażerskiej, która jeszcze w tym roku ma pojawić się na węzłowych przystankach w Świdnicy. Jego atutemjest  możliwość zapisania ulubionych przystanków albo linii oraz to, że w czasie rzeczywistym działać będzie na najmniejszych przystankach w Świdnicy gdzie tablice informacji dynamicznej raczej nie dotrą oraz na liniach pozamiejskich –  mówi Tomasz Kurzawa, prezes MPK Świdnica. –  A największym atutem  jest to, że został stworzony od podstaw w naszej spółce w oparciu o nasze doświadczenie i oczekiwania pasażerów – dodaje.

Niebawem na przystankach i w autobusach pojawią się miniwklejki z kodem QR, który szybko przeniesie mobilnych internautów-pasażerów do internetowego rozkładu jazdy i zapewni wgląd w rzeczywiste czasy odjazdów autobusów.

/MPK Świdnica/

Poprzedni artykułPrzetarg na modernizację letniego basenu unieważniony
Następny artykułProces świdnickiego pedofila zacznie się od nowa w Gdańsku