Strona główna 0_Slider Nowe pociągi także do Świdnicy

Nowe pociągi także do Świdnicy

11

Między innymi do Świdnicy będą kursować nowe pociągi, które zamierzają zakupić Koleje Dolnośląskie. Jak podaje „Gazeta Wyborcza” na dolnośląskich torach w przyszłym roku pojawi się w sumie 11 pojazdów, w tym 6 spalinowych i 5 elektrycznych.

Do Świdnicy z Trzebnicy przez Wrocław Psie Pole, Wrocław Nadodrze, Wrocław Główny, Kobierzyce i Sobótkę będą kursować pociągi spalinowe. Nowe trzyczłonowe pojazdy mogą pomieścić na miejscach siedzących około 180 pasażerów. Pociągi elektryczne, składające się z czterech członów, z około 220 miejscami siedzącymi, pojawią się natomiast na trasie z Jelcza Laskowic przez Siechnice, Wrocław Główny, Wrocław Nadodrze, Wrocław Wojnów i z powrotem. Przetarg na nowy tabor zostanie ogłoszony w czerwcu tego roku.

Trasa z Trzebnicy do Świdnicy ma zostać także wyremontowana ze środków unijnych. Polskie Linie Kolejowe zamierzają zakończyć tą inwestycje w 2020 r.

Zakup nowych składów wyniesie 209 mln zł, przy czym 85 mln zł stanowić będzie dofinansowanie, przyznane przez rząd w ramach programu operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

/oprac./

Poprzedni artykułZderzyli się na łuku drogi
Następny artykułVader znów w Świdnicy. Czy biskup będzie protestował?