Strona główna 0_Slider Marek Dyduch z SLD w Świdnicy: „Nie ma 100-lecia (Polski) bez 45-lecia...

Marek Dyduch z SLD w Świdnicy: „Nie ma 100-lecia (Polski) bez 45-lecia (PRL)”

54

„Nie ma 100-lecia (Polski) bez 45-lecia (PRL)”- miał powiedzieć w Świdnicy przewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej na Dolnym Śląsku. Słowa Marka Dyducha przytoczył Arkadiusz Sikora, sekretarz Rady Dolnośląskiej SLD. Podczas spotkania prezydent Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska (SLD) zadeklarowała start w jesiennych wyborach samorządowych.

„Kolejne spotkanie dolnośląskiego kierownictwa SLD Przewodniczącego Marek Dyduch oraz Sekretarza Arkadiusz Sikora SLD odbyło się w Świdnicy. Gospodarzami spotkania byli Przewodniczący RP W Świdnicy Henryk Rataj, Przewodniczący Rady Miejskiej SLD w Świdnicy Krystian Werecki oraz Sekretarz RP Ryszard Kuc. Szczególnym gościem spotkania była obecna Prezydent Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska.” – relacjonuje na swoim profilu na portalu społecznościowym Sikora. Przytacza również deklarację Beaty Moskal-Słaniewskiej o starcie w jesiennych wyborach samorządowych: „W Świdnicy jest jeszcze wiele do zrobienia. Mam pomysł oraz chęci, aby dokończyć rozpoczęte w tej kadencji dzieło – powiedziała Beata Moskal-Słaniewska, co spotkało się z dużym aplauzem obecnych.”

Jak czytamy we wpisie, „Marek Dyduch omówił sytuację polityczną w kraju oraz przedstawił kierunki programowe partii. Zaznaczył, że w setną rocznicę odzyskania niepodległości, SLD winno mówić głośnym głosem o dorobku ludzi żyjących i pracujących na rzecz naszego Kraju w okresie PRL. Nie ma 100-lecia (Polski), bez 45-lecia (PRL) – powiedział Marek Dyduch.”

Przypomnijmy. Beata Moskal-Słaniewska jest prezydentem Świdnicy od 2014 roku po wygranej w II turze wyborów. Podczas kadencji 2010-2014 była członkiem klubu radnych SLD w Radzie Miejskiej Świdnicy, do partii wstąpiła tuż przed wyborami w 2014 roku.

/opr. red./
Zdjęcia pochodzą z profilu Arkadiusza Sikory na fb

Poprzedni artykułKościoły Pokoju na zdjęciach [WYSTAWA]
Następny artykułOświadczenie .Nowoczesnej ws. gospodarowania środkami publicznymi w Świdnicy